Conficker v březnu opět posílil svou výsadní pozici mezi malwarem

Březen 2010 na malwarové scéně přál zatím méně známým hrozbám. Vyplývá to alespoň ze statistiky společnosti ESET. Ve třetím měsíci tohoto roku do desítky nejaktivnějších hrozeb pronikl Win32/Tifaut, který k šíření zneužívá přenosná paměťová média a soubor autorun.inf. Dostal se hned na šesté místo s podílem 1,49 procenta na zachycených infekcích. V první desítce se v březnu objevila také hrozba, kterou ESET označuje jako VBS/StartPage. Jde o skupinu záškodnických programů zaměřujících se na…

Březen 2010 na malwarové scéně přál zatím méně známým hrozbám. Vyplývá to alespoň ze statistiky společnosti ESET. Ve třetím měsíci tohoto roku do desítky nejaktivnějších hrozeb pronikl Win32/Tifaut, který k šíření zneužívá přenosná paměťová média a soubor autorun.inf. Dostal se hned na šesté místo s podílem 1,49 procenta na zachycených infekcích. V první desítce se v březnu objevila také hrozba, kterou ESET označuje jako VBS/StartPage. Jde o skupinu záškodnických programů zaměřujících se na nevyžádanou změnu nastavení domovské stránky ve webovém prohlížeči. V březnu měla prsty v 1,22 procenta v rozpoznaných infekcí.

Králem počítačové havěti stále zůstává červ Conficker, který v březnu opět zvýšil svůj podíl na odhalených infiltracích a to už na 10,32 procenta. Naopak záškodnický program Win32/PSW.Onli­ne.Games, který poškozuje hráče online her Lineage nebo World of Warcraft, má prozatím dny své největší slávy za sebou. Jeho podíl na detekovaných hrozbách se meziročně snížil na březnových 5,15 procenta. Druhé místo drží skupina hrozeb, kterou ESET označuje jako INF/Autorun. Její březnový podíl činil 8,42 procenta. (Tisková zpráva)

Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »