Hlavní navigace

Potvrzeno: TOP 09 přišla o účet Karla Schwarzenberga na Twitteru

Daniel Dočekal

Podivný stav i obsah účtu Karla Schwarzenberga na Twitteru má skutečně na svědomí hacker. TOP 09 přišla o přístup k tomuto účtu.

Twitter Karla Schwarzenberga: Pc Hacked By DADI FROM ALGERIE vydaný před několika dny upozorňoval na zvláštní stav účtu @schwarzenberg_k. Ten už několik týdnů na první pohled vypadá jako hacknutý a vyskytoval se na něm i dost podivný obsah (vedoucí k jistému účtu na Facebooku). TOP 09 přitom na dotazy uživatelů z Twitteru nereaguje a tiskové oddělení zareagovalo až po několika upomínkách:

Twitter účet Karla Schwarzenberga je samozřejmě i nadále určen pro komunikaci jeho osobních výstupů. Zejména se zaměřuje na témata spojená s Forem Karla Schwarzenberga, jehož tým jej rovněž spravuje. 

Bohužel se účtu zmocnil hacker a v tuto chvíli nad ním nemáme moc. Situaci se se podle našich informací snaží správci účtu řešit. Nicméně, na rozdíl od Facebooku, komunikace s Twitterem není tak snadná.

test 3

Vyjádření je svým způsobem zábavné, protože začíná tím, že účet Karla Schwarzenberga je „nadále určen pro komunikaci jeho osobních výstupů“, ale pokračuje tím, že TOP 09 nad účtem ztratila kontrolu a zmocnil se ho hacker. A poněkud paradoxním tvrzením, že komunikace s Twitterem je „na rozdíl od Facebooku“ složitá (praxe je obvykle přesně opačná).

V souvislost se ztrátou přístupu k @schwarzenberg_k je vhodné připomenout, že na Twitteru je nejenom vhodné mít silné  heslo, ale hlavně je možné využít dvoufaktorové autentizace prostřednictvím poslané SMS nebo pomocí schvalování přihlášení v mobilní aplikaci Twitteru na chytrém telefonu. Správci sociálních sítí pro TOP 09 zjevně poněkud podcenili základní bezpečnostní návyky.

Našli jste v článku chybu?
16. 12. 2013 23:40
Lol Phirae (neregistrovaný)

Kdo se hádá o komáří řešeto, nemůže tančit s kozou u Podmokel!

16. 12. 2013 20:35
kokoska74 (neregistrovaný)

Určitě máte hodně zkušeností Dane, takže když tvrdíte, že komunikace s Twitterem je snazší než s FB, budete mít nejspíš pravdu. Pokud mi poradíte, jak přímo kontaktovat Twitter, tak budu ráda, protože se mi na to ještě nepodařilo přijít. Řeším podobný problém s klientem, který si nechal hacknout Twitter a mám pocit, že jsem v tom slavném Hellerově románu.