Firefox pro iOS bude, pouze pokud Apple povolí Gecko

Jay Sullivan, více prezident pro produkty u Mozilly, to říká jasně. Firefox pro Apple iOS nebude, dokud nedojde k uvolnění podmínek pro prohlížeče.

Právě probíhající SXSW konference v Austinu je zdrojem řady zajímavých novinek i informací. Jednou z nich je zmínka Jaye Sullivana, viceprezidenta Mozilly, že Firefox se na iOS neobjeví, dokud nebude možné aby použil vlastní jádro, tedy Gecko. Vlastní prohlížeč od Apple, Safari, je založený na Webkitu. Ostatně stejně jako Chrome od Google. A také, čerstvě, Opera.

Pro Mozillu je Webkit nedostatečně otevřený, alespoň takové důvody zaznívají v komentářích věnujících se slovům Jaye Sullivana. A chybějící Firefox na iOSu? Svým způsobem poměrně malý problém. Protože i kdyby tam byl, zásadní role Safari je nezměnitelná. Apple na iPhone i iPadu rozhoduje o tom, jaký prohlížeč bude standardní, tedy ten, který se otevře při kliknutí na odkaz. A bez jailbreaku toto nastavení stejně nezměníte.

CIF16

Mozille by sice teoreticky mobilní a tabletová zkušenost mohla chybět, zejména pokud uvážíme práci na Firefox OS. Ve skutečnosti si řadu věcí a postupů už mohla vyzkoušet na Androidu, tam mobilní Firefox dostupný je.

Zdroj: Mozilla says no plans to return to iOS

19 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 3. 2013 2:27

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »