Hlavní navigace

Mall se pustil do stěhování. Prodejna a centrála už jsou v novém

Jan Beránek

Do konce léta by se do nových prostor mělo přesunout i distribuční centrum. Centrála e-shopu ale zůstává stále v pražských Holešovicích.

Nová, dvousetmetrová prodejna, je propojena se skladem. Práci skladníků tak mohou skrz prosklené stěny sledovat procházející z ulice. "Sklad je zde chápán jako srdce celého logistického systému,“ tvrdí architekt Vladislav Toulec

Tip Content Machovec

Letním stěhováním přesuny, kvůli kterému byla prodejna na konci minulého týdne na pár dní zavřena, ale pro e-shop nekončí. V září obchod přestěhuje také distribuční centrum do komplexu v Jirnech u Prahy. Tam se připravují prostory šité na míru právě pro Mall.cz. 

Logistika je klíčovým prvkem současného e-commerce. Kromě Mallu už má nové sklady třeba Alza a nový sklad vybudoval i E-commerce Holding pro své obchody. Pro e-shopy divize mají připraveno už 24 tisíc metrů čtverečních skladů. Velkosklad v Rudné u Prahy byl navíc od začátku budován přímo pro specifika online prodeje potravin

Našli jste v článku chybu?
10. 8. 2015 9:28
Rdm (neregistrovaný)

ano jde, ale většinou jde jen o pár kusů různého zboží např. v Ostravě měli asi tři různé pytle granulí pro psy. Vesměs jde ale o vrácené zboží, které by se nevyplatilo převážet zpět na centrálu, takže se nechají na pobočce, kde jsou nabízené k prodeji, případně je při objednání přes internet máte hned k odběru na dané pobočce.

7. 8. 2015 6:30
Gwyn (neregistrovaný)

Prodejna v Holešovicích měla outletovou prodejnu a prodejnu se značkovým zbožím zaměřenou na módu. Po přestěhování pobočky tam aktuálně nic z toho není. Jak je to na ostatních vydejnách bohužel nevím.