Hlavní navigace

Mall se pustil do stěhování. Prodejna a centrála už jsou v novém

Jan Beránek

Do konce léta by se do nových prostor mělo přesunout i distribuční centrum. Centrála e-shopu ale zůstává stále v pražských Holešovicích.

Nová, dvousetmetrová prodejna, je propojena se skladem. Práci skladníků tak mohou skrz prosklené stěny sledovat procházející z ulice. "Sklad je zde chápán jako srdce celého logistického systému,“ tvrdí architekt Vladislav Toulec

test 2

Letním stěhováním přesuny, kvůli kterému byla prodejna na konci minulého týdne na pár dní zavřena, ale pro e-shop nekončí. V září obchod přestěhuje také distribuční centrum do komplexu v Jirnech u Prahy. Tam se připravují prostory šité na míru právě pro Mall.cz. 

Logistika je klíčovým prvkem současného e-commerce. Kromě Mallu už má nové sklady třeba Alza a nový sklad vybudoval i E-commerce Holding pro své obchody. Pro e-shopy divize mají připraveno už 24 tisíc metrů čtverečních skladů. Velkosklad v Rudné u Prahy byl navíc od začátku budován přímo pro specifika online prodeje potravin

Našli jste v článku chybu?
10. 8. 2015 9:28
Rdm (neregistrovaný)

ano jde, ale většinou jde jen o pár kusů různého zboží např. v Ostravě měli asi tři různé pytle granulí pro psy. Vesměs jde ale o vrácené zboží, které by se nevyplatilo převážet zpět na centrálu, takže se nechají na pobočce, kde jsou nabízené k prodeji, případně je při objednání přes internet máte hned k odběru na dané pobočce.

7. 8. 2015 6:30
Gwyn (neregistrovaný)

Prodejna v Holešovicích měla outletovou prodejnu a prodejnu se značkovým zbožím zaměřenou na módu. Po přestěhování pobočky tam aktuálně nic z toho není. Jak je to na ostatních vydejnách bohužel nevím.