Názory k článku
Software české firmy exceluje ve zbrojním programu

Petr
Petr (neregistrovaný) 2a01:8c00:ff7e:----:----:----:----:----
6. 12. 2011 7:51 Nový

zásah do citů čtenáře

Patriku, tu severoamerickou zemi (Kanada) a měnu (tolar) jsem ještě rozkódoval, ale nemůžu dát ten operační systém, jazyk ani další věci, které by mě zajímaly. Nevyjde někde v placené sekci Lupy verze článku propagující otevřeně ten svobodný software, který byl k programování targetování letounů nakonec použit?

MartinezZ
MartinezZ (neregistrovaný) 2a02:598:7000:----:----:----:----:----
6. 12. 2011 8:18 Nový

Titulek musí mít alespoň čtyři znaky.

celé vlákno

Nemyslím to zle, děkuji za článek, jen je tu taková drobnost, kdy je ve výsledku článek úplně o ničem, protože všechno, co by mělo trochu větší smysl sdělit čtenářům a ukojit jejich zvědavost, bylo vypuštěno nebo lehce pozměněno, aby se náhodou něco nepropagovalo a neprozradila jména. Spíš mi to přijde jako nástřel článku pro oko šéfredaktora pro schválení a následné dodělání a dopsání.

Společnost A dělá pro zemi B software C, prostřednictvím dalšího software D, E a F a OS G. Je vidět, že pan ředitel H, ze společnosti A ještě žije tím, čím začínal, a tak se nám rozpovídal o vývoji a sdělil nám velice zajímavé poznatky a postřehy z vývoje, které vám ale sdělit nemůžeme, jelikož bychom prozradili název společnosti A (čímžto vyvstává otázka, proč se tedy vůbec článek píše, když se nesmí nic napsat) a veškeré bližší informace, které by už konečně někoho i zajímaly. Ale tím, že jsme vlastně nic nenapsali, jsme čtenáře mimoděk upozornili na skutečnost, že i on má zranitelné city. Čtenáři děkují a večer se podívají na zprávy, kolik "ahmadineřádů" padlo v hrdinském souboji muž vs. bezpilotní naváděný letoun. "Po 150 metrech zahněte vpravo."

condor
condor (neregistrovaný) 46.33.103.---
6. 12. 2011 14:29 Nový

Re: Titulek musí mít alespoň čtyři znaky.

celé vlákno

Souhlas. Už jsem mezitím naspal svou reakci, tu jsem stejně dobře mohl dát sem pro podporu MartinezZova příspěvku.

Quido
Quido (neregistrovaný) ---.aquasoft.cz
7. 12. 2011 14:32 Nový

Re: Titulek musí mít alespoň čtyři znaky.

celé vlákno

Ani se nedivím, že článek vypadá jak vypadá - vzhledem k tomu, že se pod jakýmkoli článkem, který obsahuje název firmy A nebo kteréhokoli ze softwarů C, D, E či F okamžitě objeví spousty přemoudřelých komentářů od stoprocentních znalců, kteří vědí, že to je jen skrytá reklama, protože firma A je banda neumětelů a sw C, D, E a F používá jen naprostá lama. A to ani radši nechci vidět ten flame mezi zastánci OS G a OS H.

chytrak
chytrak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 12. 2011 8:48 Nový

nadpis nemusi mit alespon 4 znaky

Skvely clanek nabity informacemi, bez zbytecne vaty! :) Takhle po ranu pobavi.

Tomas
Tomas (neregistrovaný) ---.207.85.static.bluetone.cz
6. 12. 2011 9:25 Nový

Sranda

Hlavne ze se u toho zabijeni dobre bavi.

TS
TS (neregistrovaný) ---.spoje.net
7. 12. 2011 23:50 Nový

Re: tajnosti

celé vlákno

pobavilo.. palec nahoru! :)

už mi to dává ucelenější obrázek
http://zvedavec.org/komentare/2011/12/4723-jak-iran-ziskal-neviditelny-bezpilotni-letoun.htm
mimochodem, pro bezdrátový streaming obrazu z letounu jsou v bezpilotních dronech instalovány produkty Teradek Odyssey s kódováním do H.264. A zrovna s timhle se Teradek na svým webu nějak nechlubí.

... bože, ta připosr-politická korektnost je jak mor.

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.is.a.tor.exit.server.torland.me
6. 12. 2011 9:42 Nový

To bude asi nový trend v novinařině

Stačí vyměnit několik klíčových slov a článek může být o něčem úplně jiném.
Jinak pro autora - v češtině užíváme dvě velmi podobná slova s odlišným významem, byť ze stejné oblasti, kterou je střelba:
- odstřelovat - trefovat se přesně, pokud možno do hlavy; provádí odstřelovač, třeba policejní (odstřelovat se ještě může při trhacích pracích - odstřelit skálu),
- ostřelovat - opakovaně střílet (třeba i salvami) zpravidla do plochy či prostoru, přičemž se trefit můžeme, ale také ne ("letoun byl ostřelován, ale nebyl zasažen").

Martin Hudec aura:76

Satira

celé vlákno

Jo, tady se asi nastval nekdo, komu se nelibi to, ze ctenari Lupy kritizuji "skryte PR clanky" :-) A tak nam z trucu napsal karikaturni, kompletne "PR free" clanek...

Tak pokud to ma byt extremni priklad toho, jak budou clanky vypadat pokud se lidem skryte PR clanky nelibi, tak je to... ehm... vesele!

Ono by mozna stacilo nepouzivat (predevsim) pro Zpravicky pouhe Copy/Paste PR oznameni ruznych firem/webu... Postacila by nejaka novinarska analyza a ctenari by si mozna mene stezovali ;-)

Ale mozna se pletu a autor ma pouze opravneny strach, ze si ho Strycek Sam, pres nastrceneho a vsudypritomneho Google-bota najde... A bude mazec!
Tak abych to Googlebotu trochu usnadnil: MQ-9 Reaper, USAAF, Predator B, General Atomics Aeronautical Systems, MQ-1 Predator, Al-Kaida, Pakistan, terrorist, destroy, target, US Homeland Security, Afghanistan, chip, AN/DAS-1 MTS-B Multi-Spectral Targeting System , ...

Staci Uncle Same? Doufam, ze si ted pro pana zandla neprijede nejake to komando Navy Seals :-)

ehm
ehm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 12. 2011 16:32 Nový

Re: Satira

celé vlákno

V nejakym filmu s Hackmanem bylo, ze tam jeste musi byt "president" a "bomb".

Prosim o milost, mam rodinu... I kdyz... :)

Kamil Páral aura:61
6. 12. 2011 10:13 Nový

zbrojní průmysl

celé vlákno

To, že se podílíme na zbrojním průmyslu, je naopak velmi smutné, nikoliv záviděníhodné.

Rejpal
Rejpal (neregistrovaný) ---.33.broadband3.iol.cz
6. 12. 2011 12:37 Nový

Re: zbrojní průmysl

celé vlákno

Teď už je pozdě brečet nad rozlitým mlékem. To jste měl říct tehdy těm, co prorazili se start-upem pazourků...

Noby
Noby (neregistrovaný) 213.220.228.---
6. 12. 2011 14:32 Nový

Re: zbrojní průmysl

celé vlákno

To řekněte všem těm mírumilovným národům a civilizacím o kterých už nikdo neví.

Luke
Luke (neregistrovaný) ---.17.broadband2.iol.cz
6. 12. 2011 11:35 Nový

Mě se to nelíbí

Od toho, aby byl novinář objektivní, má svůj mozek. To se nedá nahradit používáním zájmen místo konkrétních označení.

jouda
jouda (neregistrovaný) ---.fce.vutbr.cz
6. 12. 2011 11:48 Nový

Malo konkretni

Skoda, ze v clanku neni uveden odkaz na vyrobce. Zrovna se chystam poridit si bezpilotni letoun na bombardovani vidlaku ze sousedni vesnice a nerad bych koupil neco nekvalitniho ;-)

.
. (neregistrovaný) 82.142.88.---
6. 12. 2011 12:01 Nový

Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Když už chcete být akurátní, tak proč ten dvojí metr "s dvaceti miliony severoamerické měny" versus "desítky milionů eur navíc"?

Jinak takhle přesně by vypadal článek, kdyby ho psal jedinec s IQ zhruba 70, který není schopen rozlišit nadbytečné reklamní sdělení od informace užitečné a téma článku doplňující/roz­šiřující. Takže až zase budete někdy psát PR prostý článek (čemuž jedině tleskám), dejte si prosím pozor, aby ho nepsal IQ prostý redaktor.

tdvorak
tdvorak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 12. 2011 9:58 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Koukám, že nadávat všem okolo sebe, že mají nízké IQ, je vaším koníčkem. Viz http://www.lupa.cz/clanky/sila-ceskeho-facebooku-aneb-chytte-zlodeje-elektrokola/nazory/403661/

Co zkusit napsat kvalitní článek, místo věčného kritizování?

.
. (neregistrovaný) 82.142.88.---
8. 12. 2011 13:09 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Vy máte evidentně těžké problémy a jedním z nich je, že nedokážete přečíst, popřípadně pochopit psaný text. Ostudné je to obzvlášť proto, že psaný text (na rozdíl od mluvy) si může přečíst tolikrát, kolikrát chcete, dokud si nebudete jist, že ho chápete.

Já jsem nikomu, že má nízké IQ nenadával. Doporučuji nechat si od někoho zkušenějšího vysvětlit, co to znamená to zázračné slůvko "kdyby". A ta minulá ocitovaná reakce na vás naprosto sedne, protože IQ tykve a vysoké sebevědomí je vražená kombinace. Ostatně nejsem jediný, kdo to v té diskuzi zaregistroval :-)

PS: Kvalitní články (dle ohlasů v komentářích) mi vychází, o to nemusíte mít obavy. Na Lupě však nikoliv, není to oblast, kde bych se cítil být fundován a málo co mi vadí víc, než když někdo píše o něčem, čemu nerozumí.

tdvorak
tdvorak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 12. 2011 13:21 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Zkuste si zadat do vyhledavače svou přezdívku "." spolu s fragmentem IP, který tu je zaznamenán. Na serverech Iinfa najdete řadu komentářů, které mají jednu společnou věc. Kritizují ten článek. Pokusím se tentokrát zcela pochopit Váš komentář (dal jsem si práci a přečetl jej mockrát). Proč máte potřebu vyjadřovat se pod článkem na lupě a kritizovat, když, cituji: "není to oblast, kde bych se cítil být fundován a málo co mi vadí víc, než když někdo píše o něčem, čemu nerozumí" ? Mohl byste uvést link na nějaký Váš článek, abychom mohli také posoudit onu kvalitu a přiučit se?

.
. (neregistrovaný) 82.142.88.---
8. 12. 2011 13:49 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Vidíte, dal jste si práci, mnohokrát jej četl a stejně nepochopil. Buď píšu já nesrozumitelně a nebo vy na to prostě nemáte. Nic mezi tím.

Opravdu mě začíná unavovat, že pořád chcete vše, jak malé dítě, vysvětlovat. Takže zkusím to nejjednodušeji, jak to dovedu, snad to pochopíte:

1) Na skutečně odborný článek (kterých na Lupě vychází bohužel už jen pár měsíčně) k tématu opravdu znalosti nemám, proto sem nepíšu.

2) Povrchní, nepřesné, zkreslené či nesmyslné články, jaké zde píší pánové Macich, Bednář nebo Dočekal, bych samozřejmě zvládl, ale nemám žaludek na to, abych s něčím takovým obtěžoval ostatní. Já si potřebuji sám sebe vážit.

3) Říkává se "nemusím být kuchař na to, abych poznal, že je jídlo přesolené". Proto si mohu bez obav dovolit vyjádřit se i tématu, o kterém stoprocentní povědomí nemám, a přesto tam objevit slabá místa.

4) Pokud vás to zajímá a i přes usilovnou snahu o pochopení jste nepřišel na to, proč jsem se zde v diskuzi vyjádřil, tak proto, že tento rádobyvtipný článek je akorát důkazem toho, že p. Zandl diskuzi pod elektrokolem nepochopil (nebo - a řekl bych, že je to pravděpodobnější - se cítil dotčen) a nemohl se udržet tento článek nenapsat. A co se mi něm nelíbilo a proč viz výše, nebudu se opakovat.

5) Link na své články sem skutečně dávat nebudu a už tuplem ne proto, aby vy jste něco posuzoval. Osobně si myslím, že jste nějaké moje články četl, ale co si o nich myslíte je mi tak srdečně jedno, jak jen může být. Učit se máte primárně ve škole, ne z mých článků.

Sbohem.

Psenda
Psenda (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
9. 12. 2011 13:42 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Ze sem vubec lezes, kdyz to tu povazujes za kybl ....

.
. (neregistrovaný) 82.142.88.---
12. 12. 2011 14:31 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Bohužel se jiná reakce od průměrného čtenáře Lupy dala těžko čekat. Pro ty méně blbé dodám, že z toho, že Macich, Dočekal či Bednář píšou mizerná články opravdu nevyplývá, že mizerné články bude psát i Zandl. A pokud vidím dobře, tak tato diskuze, kam lezu, skutečně není pod články těch autorů, které nečtu.

dingo
dingo (neregistrovaný) ---.cngroup.cz
9. 12. 2011 13:47 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Vy jste debil.

Zalozte si verejny profil a nechte si udelat certifikovany IQ test a ten predlozte aby ostatni mohli videt toto: "Tento clovek sice pise jako debil, ale ma IQ vyssi nez sto, takze se jen tak tvari."

Protoze jinak jsou to jen kecy v kleci, plane kecy, nic vic neumite?
Je mi lidi jako vy lito, ale zaroven jimi i opovrhuji a to hlavne pro jejich nizkou inteligenci spojenou s bludnou predstavou, ze jsou chytrejsi nez vetsina populace a nutkavou touhou vsude to psat o otravovat tak misto zbytecnym a jasne idiotskym sdelenim.

Udelejte si IQ test a nechte ho verejne vystavit. Ale spis bych vam doporucil zapomenout na to co jsem napsal a napsat mi ze jsem debil.

dingo

.
. (neregistrovaný) 82.142.88.---
12. 12. 2011 14:35 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Zda se chováte či nechováte jako debil nechť posoudí každý sám za sebe, já mám své mínění už hotové :-)

Vystavovat svůj certifikovaný IQ test jen proto, aby někdo, na kom mi zbla záleží, byl spokojen? Jste tak natvrdlý nebo si o sobě tolik myslíte? Pokud mnou člověk vaší inteligence a vyjadřovacích schopností opovrhuje, je to ten nejlepší možný kompliment, který jste mi mohl vyseknout, děkuji.

grs
grs (neregistrovaný) ---.env.cz
14. 12. 2011 13:30 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Tak já se také dobrovolně hlásím do skupiny debilů. A moje zápisné je v následující větě:
Kdyby debilové nepsali do diskusí, stali by se lidé s vyšším IQ debilama protože by beměli na kom pěstovat své ego.

hejhula
hejhula (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
29. 1. 2012 18:22 Nový

Re: Jak pokus nic moc.

celé vlákno

Kdybyste poznal jedince s Narcistickou poruchou osobnosti, ušetřil byste si spoustu času.
;-)

Přezdívka je povinná
Přezdívka je povinná (neregistrovaný) 80.188.171.---
6. 12. 2011 13:06 Nový

Proč jste vypustili to nejzajímavější?

Zrovna vypuštěnou část bych si rád přečetl. Ale jak to vypadá, po Bednářovi tu máme dalšího autora, který se zapsal na kandidátku ignorovaných. Škoda, myslel jsem, že to máte v hlavě srovnané.

dr.vota
dr.vota (neregistrovaný) ---.upce.cz
6. 12. 2011 13:28 Nový

výborné

asi jsem ráno přehlédl, že je v kalendáři datum 1.dubna :-D

condor
condor (neregistrovaný) 46.33.103.---
6. 12. 2011 14:23 Nový

Jako vtip dobré, jako článek úplně zbytečné

Jako pokus o vtip do docela dokážu pochopit, i když to není zrovna moje gusto.
Jako článek je to naprosto zbytečné, řekl bych: Nic neříkající tlachy. Pokud je to tak tajné, tak o tom nemluvte, pokud to není až tak tajné, tak tam dejte nějaké informace.
Napadá mě jedno slovo, co by vystihovalo můj pocit ať už je to vtip nebo pokus o článek: TRAPNÉ.

Tomáš Kapler aura:66
6. 12. 2011 21:25 Nový

rofl

No já předpokládám, že je to celé úžasný vtip a testování čtenářstva Lupy, vždyť seznam dodavatelů severoamerických státních institucí a jejich subdodavatelů je veřejná informace, firmy se tím naopak chlubí, takže nevím co se řeší. Samozřejmě existuje možnost, že dotyčný ředitel podepsal drsné NDA v rámci kterého nesmí říct ani dobrý den, ale by byl docela obchodní blbec, protože potom je vlastně doživotně odkázán na dodávání jedné konkrétní firmě, která jej kdykoliv může odříznout a nemůže si např. udělat web/prezentaci se sdělením "jsme firma ta a ta, vyvíjíme takový a takový systém a jeho základní vlastnosti (detaily pro zájemce na vyžádání), systém je již úspěšně nasazen ve světě" a tedy potenciálně oslovit další klienty.

pupu
pupu (neregistrovaný) 2001:470:9dac:----:----:----:----:----
6. 12. 2011 21:29 Nový

sw...

Asi to bylo mineno jako satira, ale jeden takovy software pouzivany v podobnych zarizenich znam. Skutecne je opensource a jeden z majitelu firmy je Cech. Ten program se jmenuje Monit a je docela uzitecny...

iras24
iras24 (neregistrovaný) 81.25.17.---
6. 12. 2011 22:14 Nový

Je to jasné

Tangero s námi laškuje, a já se vůbec nedivím, že ho irituje snaha o sterilitu a bezbarvost informací. Takže tleskám skvěle provedené ukázce, je vidět, že polovina obecenstva ani nepobrala váš motiv. Doufejme, že se časem ukáže, že projevit osobnost je výhoda, nikoli chyba. Do této zprávy určitě patří konkrétní informace, jakkoli je třeba respektovat NDA.

Karel
Karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 12. 2011 22:16 Nový

Já bych ty krvežíznivé bestie (zbrojní průmysl) zase až tolik neopěvoval...

celé vlákno

Já bych ty krvežíznivé bestie (zbrojní průmysl) zase až tolik neopěvoval...

Zbrojař
Zbrojař (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 12. 2011 8:11 Nový

Re: Já bych ty krvežíznivé bestie (zbrojní průmysl) zase až tolik neopěvoval...

celé vlákno

Bohužel, co máme dělat, když ty krvežíznivé bestie (občané) pořád volí strany, které odmítají zrušit armádu a mír zavést zákonem?

Přezdívka je tajná.
Přezdívka je tajná. (neregistrovaný) ---.jd.exarnet.net
7. 12. 2011 19:05 Nový

Bez titulku.

Vtipný článek, mě rozhodně neurazil. (Že mě ale Lupa nas**** kvůli Necyklipedii a Křišťálové lupě, je věc jiná a to mi v žaludku leží.)

tdvorak
tdvorak (neregistrovaný) ---.pilsfree.net
7. 12. 2011 21:07 Nový

Super

Díky za článek, pobavil. Zvláště po článku o nalezeném elektrickém kolu, kde v diskuzi lidi nadávali, že je to celý reklama a že by bylo super z článku vypustit nejen název firmy ale i to, že šlo o elektrické kolo. Takhle by to pak vypadalo...Per­fektní :-)

lol
lol (neregistrovaný) ---.207.broadband.iol.cz
8. 12. 2011 9:39 Nový

Anketa

tak ty moznosti odpovedi jsou uzasny

dingo
dingo (neregistrovaný) ---.cngroup.cz
9. 12. 2011 13:56 Nový

Jen par inteligentnejsich lidi prislo na to jaka byla motivace autora.

Kdyz si prectete diskusi, muzete si jejich jmena zapamatovat a v budoucnu si je spojit s "bystry a inteligentni clovek". Jsou tu i taci jejich jmeno si kazdy spoji s "debil".

http://www.marigold.cz/item/obdivuhodna-odezva-na-vymysleny-clanek