Hlavní navigace

Acquia byla prodána za miliardu dolarů. Vývoj staví v Praze a Hradci Králové

27. 9. 2019

Sdílet

Acquia, Mautic

Americká společnost Acquia, která provozuje menší vývojové centrum v České republice, má nového majitele. Za miliardu dolarů jí získal investiční fond Vista Equity Partners.

Vista v případě svých akvizic postupuje většinou tak, že si vyhlédne slibné technologické společnosti, u kterých se následně snaží zlepšit procesy, využít centrálních služeb skupiny a tím ušetřit náklady. Následuje pak prodej s pěkným ziskem. Fond například v roce 2016 koupil softwarovou firmu Marketo za 1,8 miliardy dolarů a loni jí za 4,75 miliardy dolarů prodal do rukou Adobe.

Acquia má stopu v Česku. Američané letos v květnu koupili startup Mautic, který vyvíjí nástroj na automatizaci marketingu. Software dává k dispozici jako open source a nad tím staví komerční služby. Na vývoji se od začátku podílel také Jan Linhart, který po odkupu začal český vývoj Acquia stavět. Alokován je v Praze a Hradci Králové a zaměřuje se na PHP a DevOps.

Vista Equity Partners má přítomnost v Česku také díky společnosti Wrike. Ten v létě v Praze otevřel pobočku, kam chce letos nabrat 80 lidí a do tří let se dostat na 250 zaměstnanců.

Acquia má za sebou investice přes 170 milionů dolarů a ročně vygeneruje tržby přes 200 milionů dolarů. Firma se soustředí zejména na enterprise nasazení systému Drupal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).