Hlavní navigace

Lupa.cz - DigiZone

Komentář Digi TV je na prodej. Přebarví se z modré na magentovou?

Články

Retro v parlamentu. Senátoři chtějí mluvit o médiích, uvízli ale v minulosti

Mediální komise Senátu zatím neprokázala, že by se dala brát vážně. Chce si především povídat. Nejlépe o tom, co bylo. Technologické změny? Digitalizace? Financování médií veřejné služby? Proč se tomu věnovat, když se může neškodně vzpomínat anebo řešit jednu věc dvacet let.

Doba čtení: 4 minuty

Jak získala Prima značku CNN? Zpravodajská televize ji nabízí po celém světě

Švýcarsko, Turecko, Filipíny nebo třeba Řecko. Ve všech těchto zemích najdeme zpravodajství CNN, které nevzniká v americké centrále, ale u lokálních partnerů. Na stejném principu bude fungovat i partnerství s českou Primou. Jak se světovým franšízám CNN daří?

Doba čtení: 6 minut

První dojmy. Otestovali jsme novou podobu televize Kuki

Chcete sledovat televizní stanice a filmy přes internet? Jedním z možných řešení je chytrá televize Kuki. Podívali jsme se, co umí její aktuální verze, kterou provozovatel představil 25. března 2019.

Doba čtení: 7 minut

Ondřej Lasák (ČT): Nikdo dopředu nevěděl, že hláška „Dycky Most!“ zlidoví

Za fenoménem seriálu Most! stála i chytře živená kampaň na sociálních sítích. O tom, jak na ní tým České televize pracoval, mluví ve videorozhovoru internetový dramaturg Ondřej Lasák. UVNITŘ: VIDEO A AUDIO

Doba čtení: 1 minuta

Co umí mini PC s Windows 10 od značek MSI, ASUS, Beelink a Kodlix (3. část)

Pokračujeme v představování zajímavých mini PC s procesorem Intel Gemini Lake. A poprvé se podíváme také na přístroje poháněné procesory Intel Core.

1. 4. 2019
Doba čtení: 6 minut

Francouzské nadšení pro Ultra HD má udržet zájem o pozemní vysílání

Nemělo by televizní vysílání ve velmi vysokém rozlišení patřit jen na placené platformy? Francouzi si to nemyslí. Chystají se divákům nabídnout exkluzivní kvalitu obrazu a zvuku v bezplatných sítích. A předvést to chtějí na olympiádě.

Doba čtení: 3 minuty

Ohrozí Apple TV české stanice? Zatím se není čeho bát

Jedna z největších firem na světě se pustila do natáčení filmů a seriálů. Svou novou službu spustí ve více než stovce zemí. Ordinaci ani Modrý kód nejspíš nenabídne, takže na české frontě bude klid. Ale tuzemské televize by to mohlo inspirovat ke spolupráci.

Doba čtení: 3 minuty

Zájem o digitální rádia mírně roste. Zákazníci chtějí Sony, GoGen i Silvercrest

Český rozhlas na konci loňského roku spustil velkou kampaň Doba DABová. Měla přesvědčit posluchače, aby si pořídili digitální přijímače. Zajímalo nás, jak to s jejich odbytem vypadá.

Doba čtení: 4 minuty

Co umí mini PC se systémem Windows 10 od značek Beelink, Alfawise a ACEPC (2. část)

V úvodu se ještě vrátíme modelem AK3V od ACEPC k přístrojům osazeným procesorem Apollo Lake. Dále se budeme věnovat modelům osazeným některým z rodiny jeho nástupců – procesoru Intel Gemini Lake.

Doba čtení: 8 minut

EBU: Televize buď přijde s novými nápady, nebo ji zválcuje internet

Evropské televizní stanice hledají cesty, jak stáhnout náskok internetových firem a udržet vlastní byznys. Alespoň v něčem budou muset překonat nevraživost a spojit síly, jinak trh získají mezinárodní hráči.

Doba čtení: 3 minuty

Škrtání stovek milionů. Komunisté a lidovci chtějí zrušit kus reklamního trhu

Na programu březnové schůze sněmovny se objevily dva poslanecké návrhy, které by výrazně zasáhly do televizního reklamního trhu. Pokud by prošly, zmizely by z médií nabídky půjček a úvěrů. Odborníci jsou skeptičtí k tomu, jestli by to mělo pozitivní efekt.

Doba čtení: 7 minut

Státní kampaň na DVB-T2 možná nebude potřeba. Diváci mají informace i bez ní

Ministerstvo průmyslu a obchodu platí výzkumy veřejného mínění o DVB-T2. Dozvědělo se z nich, že si lidé našli informace o digitalizaci sami. Rychlost nákupu přijímačů překonala očekávání úředníků.

Doba čtení: 4 minuty

DVB-T2 ukryté v kontejneru Tesla. Podívejte se na střechu brněnské nemocnice

Další seminář pro anténáře o přechodu na DVB-T2 se konal ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice. Na její střeše je totiž jeden ze dvou brněnských vysílačů firmy Digital Broadcasting, která akci pořádala.

Doba čtení: 2 minuty

Česká vláda žádá po Evropské komisi konečné rozhodnutí o kompenzacích za DVB-T2

Vzhledem k odkladům prenotifikačního řízení vzniká podle zástupců ministerstva průmyslu riziko narušení procesu změny přídělů rádiových kmitočtů a uvolňování rádiových kmitočtů pásma 700 MHz.

14. 3. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Co umí set-top boxy se systémem Windows 10 od značek Beelink, Alfawise a ACEPC

Mini PC pod značkou Beelink, Alfawise, ACEPC či Intel NUC využívají komponenty a software od nadnárodních společností, třeba operační systém Windows nebo procesory Intel.

Doba čtení: 7 minut