Hlavní navigace

Airbnb propouští čtvrtinu zaměstnanců a ruší investice

6. 5. 2020

Sdílet

Airbnb - mobilní aplikace Autor: Depositphotos

Ke globálním sdíleným službám, které musejí v důsledku pandemie přehodnotit své dosavadní fungování, se přidává Airbnb. Propustí 1900 ze svých 7500 stálých zaměstnanců a chystá i další škrty, vše navzdory nedávno oznámené miliardové injekci.

Ve zveřejněném dopise zaměstnancům to prozradil generální ředitel a spoluzakladatel služby Brian Chesky.

Ten v dopise dále prohlašuje, že pro letošní rok počítá až s 50% poklesem příjmů oproti roku 2019. Firma proto počítá i s dalším drastickým omezováním výdajů a bude škrtat výdaje do oblastí, které přímo nesouvisí se sdíleným ubytováním. Airbnb takto v minulosti investoval například do hotelů, letecké dopravy, ale také například výroby filmů.

Chesky doufá, že se cestování v nějakém rozumném horizontu opět obnoví, ale dopředu již počítá s tím, že nebude stejné. Firma proto začíná rušit například své investice do luxusních realit. Již v březnu firma také zastavila veškeré probíhající i plánované marketingové aktivity, měla by díky tomu ušetřit na výdajové složce až 800 milionů dolarů. Pozastaveny jsou také plány na primární nabídku akcií.

Podle jiné soukromé společnosti, firmy AirDNA, jež monitoruje ceny pronájmů pro ubytovatele, poklesly od 3. února do 13. dubna nové rezervace na Airbnb v USA o 53 %.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).