Hlavní navigace

Akce Kam kráčí telekomunikační sítě se zaměří na dotace na stavbu sítí i její usnadnění

28. 2. 2019

Sdílet

Kam kráčí telekomunikačn sítě 2019 Brno

Co přinese druhé kolo výzvy na dotace na stavbu broadbandu v bílých místech ČR? Jaké má stát plány v digitalizaci společnosti? Jak se budou měnit zákony brzdící stavbu sítí? A co pro operátory znamenají varování NÚKIB před čínskými firmami?

Odpovědi na otázky nabídne tradiční odborná konference Kam kráčí telekomunikační sítě, která proběhne 17. dubna v Brně. Zájemci se mohou registrovat na webu akce. Lupa.cz je mediálním partnerem akce.

„V technické a regulační části programu jsou důležité změny ve spektru, kde očekáváme definitivní termín uvolnění gigabitového pásma 60 GHz. Díky technologickému vývoji jsou běžně dosažitelné kapacity v řádech gigabit pro každého účastníka bezdrátové sítě. Milimetrová pásma jsou uvolňována na základě strategie rozvoje sítí 5 generace,“ přibližuje další téma prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu Jakub Rejzek

V programu konference vystoupí například předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák, vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla, šéfka sekce Hospodářské komory ČR pro IT a telekomunikace Hana Továrková a další řečníci.

Den před konferencí se na stejném místě mohou zástupci obcí a krajů zúčastnit také konference ISP Municipality s programem rozvoje sítí v obcích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).