Hlavní navigace

Akcie Supermicro jsou na historickém minimu, padá i Lenovo a ZTE

Sdílet

Jan Sedlák 8. 10. 2018
Šanghaj, Čína Autor: Jan Sedlák

Aféra časopisu Bloomberg Businessweek, který přišel se zprávou, že se Číně podařilo do serverových strojů od společnosti Super Micro Computer (Supermicro) instalovat malé sledovací čipy, má dohru také na finančních trzích.

Akcie Supermicro se od minulého týdne propadly o polovinu z tehdejší částky 21,4 dolaru na dnešních 12,4 dolaru za kus. Cenné papíry jsou zároveň na historickém minimu a tržní hodnota Supermicra spadla na 603 milionů dolarů.

Padají také akcie Lenova, které rovněž vyrábí servery a základnu má v Číně. Cena za akcii se propadla z necelých šesti hongkongských dolarů na současných necelých pět.

Na burze v Hongkongu padá i čínský podnik ZTE, jehož akcie spadly z 14,2 hongkongských dolarů na současných 12 dolarů. Akcie ZTE padají už nějakou dobu, investoři reagovali na dřívější embargo ze strany Spojených států.

Je pravděpodobné, že kauza bude mít ještě další obchodní dohry. Některé další čínské společnosti, jako třeba Huawei, nejsou vedeny na burze, a reakce investorů tak nelze přímo odvodit.

Supermicro, stejně jako třeba Apple a Amazon odmítají, že by útokem ze strany Číny byly postiženy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.