Hlavní navigace

Aladin a Yr.no mají konkurenci. ČHMÚ spustil dvě nové mobilní aplikace o počasí

2. 5. 2018

Sdílet

ČHMÚ - mobilní aplikace - počasí - Android

V obchodě Google Play se objevily dvě nové aplikace Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Jmenují se ČHMÚ a ČHMÚ+ a obě si můžete stáhnout a nainstalovat zdarma. Liší se tím, jaké informace poskytují – základní verze je pro koncové uživatele, „plus“ verze má sloužit expertům.

Základní aplikace obsahuje meteorologické předpovědi s rozlišením až na jeden kilometr, srážkový radar, výstrahy před nebezpečnými meteorologickými jevy nebo například index aktivity klíšťat. V ČHMÚ+ najdete výstupy z několika desítek profesionálních meteostanic, údaje naměřené balónovými sondami vypouštěnými v Praze-Libuši, předpovědi z modelu Aladin, stav vody na českých tocích, informace o stavu ovzduší nebo UV index.

Podívejte se, jak nové mobilní aplikace ČHMÚ vypadají:

Aplikace pro ČHMÚ vytvořila firma OKsystem a zatím jsou k dispozici pouze pro Android. Podle dřívějších vyjádření ředitele ústavu Marka Riedera by se nových aplikací měli během asi tří měsíců dočkat také uživatelé systému iOS a nový kabát mají dostat také webové stránky ČHMÚ.

Nové aplikace jsou konkurencí zavedeným aplikacím Aladin nebo iRadar. Podle Riedera jim ČHMÚ bude i nadále poskytovat data. V Česku je populární také norská aplikace Yr.no.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).