Hlavní navigace

Albatros posiluje na trhu e-knih. Po E-reading.cz pohltil i Palmknihy

Jan Beránek

Tradiční knižní vydavatelství se stává jedním z nejsilnějších hráčů na českém trhu se čtením v digitálním formátu. V pondělí převzal Albatros stoprocentní podíl v e-shopu Palmknihy.cz. A to jen měsíc potom, co koupil E-reading.cz. Informuje o tom deník E15.

„Český trh s elektronickými knihami trpí výraznou roztříštěností. Množství prodejců, kteří na něm působí, je s ohledem na jeho omezenou velikost příliš vysoké, navíc každému z nich v prodejním portfoliu chybí značná část celkové nabídky. To poškozuje trh jako celek, protože zákazníci marně hledají tituly u jednoho prodejce,“ tvrdí v E15 šéf Albatrosu Václav Kadlec.

Palmknihy zakládal Jiří VlčekMartinem Bodlákem už v roce 1999, kdy server fungoval spíš jako katalog volně dostupných knih v různých digitálních formátech. „Tehdy jsme si mysleli, že se elektronické knihy rozšíří tak do dvou tří let. No, spletli jsme se jen o osm let,“ tvrdí na svém webu zakladatelé

Opravdu obchodovat s knihami začaly Palmknihy až po roce 2010 nástupem čteček jako třeba Kindle. Jiří Vlček už u letošního prodeje nebyl, protože z firmy loni odešel a momentálně pracuje pro vydavatelství Mafra. 

Našli jste v článku chybu?