Hlavní navigace

Albatros posiluje na trhu e-knih. Po E-reading.cz pohltil i Palmknihy

25. 10. 2016

Sdílet

Tradiční knižní vydavatelství se stává jedním z nejsilnějších hráčů na českém trhu se čtením v digitálním formátu. V pondělí převzal Albatros stoprocentní podíl v e-shopu Palmknihy.cz. A to jen měsíc potom, co koupil E-reading.cz. Informuje o tom deník E15.

„Český trh s elektronickými knihami trpí výraznou roztříštěností. Množství prodejců, kteří na něm působí, je s ohledem na jeho omezenou velikost příliš vysoké, navíc každému z nich v prodejním portfoliu chybí značná část celkové nabídky. To poškozuje trh jako celek, protože zákazníci marně hledají tituly u jednoho prodejce,“ tvrdí v E15 šéf Albatrosu Václav Kadlec.

Palmknihy zakládal Jiří VlčekMartinem Bodlákem už v roce 1999, kdy server fungoval spíš jako katalog volně dostupných knih v různých digitálních formátech. „Tehdy jsme si mysleli, že se elektronické knihy rozšíří tak do dvou tří let. No, spletli jsme se jen o osm let,“ tvrdí na svém webu zakladatelé

Opravdu obchodovat s knihami začaly Palmknihy až po roce 2010 nástupem čteček jako třeba Kindle. Jiří Vlček už u letošního prodeje nebyl, protože z firmy loni odešel a momentálně pracuje pro vydavatelství Mafra. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 10. 2016 8:20

    Filip Jirsák

    To není moc dobrá zpráva. e-Reading.cz je taková Alza na trhu e-knih – spamuje1) a chová se arogantně k zákazníkům2). Utekl jsem od nich právě k Palmknihám. Tak doufám, tím manýry e-Reading skončí, ne že se rozšíří na další e-shopy Albatrosu.

    1) 29. 4. 2016:„máte zrušené zasílání všech nabídek, nevím jakým nedopatřením Vám byla nabídka zaslána“. A 2. 9. zase další nedopatření. To už nebudu řešit s nimi, ale s ÚOOÚ.

    2) Když jsem se ptal na tohle http://oskar.blog.root.cz/2014/04/01/sok-oficialni-e-knihy-vznikaji-pomoci-technologie-ocr/, nedostal jsem žádnou odpověď. Když jsem to zmínil později, dostal jsem od vedení dotčenou odpověď, že oni přece zákaznici, která na to upozornila, vrátili za knihu peníze. Jako by to pomohlo ostatním, kteří si ten zmetek koupili.