Hlavní navigace

Alexa od Amazonu vám pustí audioknihy v češtině, začal je nabízet Audiolibrix

Sdílet

Jan Sedlák 6. 3. 2019
Audiolibrix

Tuzemský prodejce audioknih Audiolibrix vyvi­nul aplikaci (takzvaný skill) pro systém Amazon Alexa. Díky tomu je možné si v zařízeních z rodiny Amazon Echo, které mají Alexu integrovanou, pouštět české a slovenské audioknihy.

Aplikace pro Alexu se jmenuje Audiolibrix Audiobook Player a je volně ke stažení. Je třeba se přihlásit pomocí vašeho Audiolibrix účtu, odkud se pak čerpá knihovna zakoupených titulů. K dispozici je také synchronizace mezi chytrým reproduktorem a mobilními aplikacemi, takže lze v poslouchání navázat jinde. Ovládání probíhá hlasem, podporována je angličtina.

České aplikace pro Alexu prozatím nejsou příliš běžné. Jednu takovou před rokem vyvinul Český rozhlas. Jeho skill dokáže předčítat zprávy z Radiožurnálu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 3. 2019 14:26

    bez přezdívky

    tento rok bude mít google snad podporu češtiny (polština už jede, další slovanský jazyk už by mohl následovat) ostatně ohlásili to minulý rok na I/O konferenci ... co proti tomu ve vztahu k češtině ohlásil amazon ? nějaká šance, že by alexa v dohledné době rozuměla česky ?