Hlavní navigace

Alza začala testovat obaly RepeteBox, jeden lze použít až stokrát

30. 7. 2019

Sdílet

RepeteBox

Největší tuzemský e-commerce hráč Alza.cz začal testovat přepravní obaly, které lze znovupoužít až stokrát za sebou. Prozatím v Bratislavě zkouší koncept RepeteBox, což je nápad vznikající ve Zlíně.

„V oběhu může jediný takový obal nahradit i 100 klasických jednorázových poštovních obálek – tím se značně zredukuje odpad a šetří se nejen přírodní zdroje, ale i ty finanční,“ míní zakladatel Alzy Aleš Zavoral.

RepeteBox nabízí obaly v takzvané variantě Měkkouš o rozměrech sedm a čtrnáct litrů a dodává je od 140 korun za kus. Součástí nabídky je možnost potisknout si je vlastními materiály.

„V blízké době se tak může stát, že zákazník dostane své zboží v RepeteBoxu s obřím okem či rukou Alzáka. Použití podobných smysluplných inovací může e-shopům přinést razantní snížení ekologické stopy, úsporu zdrojů, ale i snížení nákladů na obalový materiál v porovnání s jednorázovými produkty,“ počítá Alza.

Největší český e-shop testuje novinky průběžně. O tom, co firma chystá nejen na rok 2019 mluvil v rozhovoru pro Lupa.cz loni v říjnu Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva.

Videorozhovor si můžete pustit zde:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).