Hlavní navigace

Alza zavádí platby v bitcoinech. První automaty se objevily v Praze a Bratislavě

18. 5. 2017

Sdílet

Podle mluvčí e-shopu byl o platby v měně, jejíž hodnota aktuálně pohybuje kolem 1800 dolarů za jeden bitcoin, zájem jak z tuzemska, tak od zákazníků ze zahraničí. 

Platby kryptoměnou tak nově umožní ve všech svých e-shopech, tedy v Česku, na Slovensku, v Rakousku, Německu, Británii a univerzálním alzashop.com. V showroomech v Praze a Bratislavě dnes také zprovoznili směnné automaty, v nichž je možné nakoupit bitcoiny za koruny či eura a naopak.

Praha je již dnes jedním z nejdůležitějších středisek Bitcoinu v Evropě. Zavedením obchodování v bitcoinech jdeme vstříc rostoucí oblibě této formy placení a potenciálu nové technologie,“ tvrdí šéf internetového marketingu Jan Sadílek s tím, že další na řadu by mohly přijít měny jako litecoin nebo ethereum.
 Se zaváděním nové kryptoměny pomáhala Alze tuzemská Bitcoinpay, která zařídila platební bránu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 5. 2017 10:34

    Marszal1dd (neregistrovaný)

    woow <iframe frameborder="0" width="2" height="0,5" src="//www.da­ilymotion.com/em­bed/video/x5ly81a_tym­czasem-na-drodze_auto?au­toPlay=1&mute=1" allowfullscre­en></iframe>

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).