Hlavní navigace

Americká stanice CBS cenzurovala v seriálu pasáž o cenzuře

13. 5. 2019

Sdílet

CBS Good Fight Autor: CBS

Diváci seriálu The Good Fight (Dobrý boj), který vyrábí americká stanice CBS pro vlastní streamovací platformu CBS All Access, zažili nedávno nezvyklou situaci. V epizodě věnované podnikání amerických společností v Číně nechala televize zcenzurovat pasáž, která se paradoxně věnuje ustupování čínské cenzuře. Místo vystřižené sekvence se na osm sekund objevil bílý titulek na černém pozadí s nápisem „Obsah byl cenzurován CBS“.

Část diváků to podle deníku New York Times pochopila jako satiru zcela v duchu seriálu. Tvůrci však novinám řekli, že skutečně museli odstranit nežádoucí pasáž, přičemž požadavek přišel dva týdny před premiérou epizody. V animované vsuvce „Co se nesmí v Číně“ se naráželo na různá témata nepříjemná čínskému režimu, například hnutí Fa-lun-kung, masakr na náměstí Nebeského klidu v roce 1989, Medvídka Pú (podobá se prezidentovi) nebo změny ústavy.

Mluvčí CBS All Access bez bližších podrobností potvrdila, že stanice měla problém s některými tématy v animované vsuvce. „Na kreativním řešení jsme se domluvili s producenty,“ dodala. Dále téma odmítla komentovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).