Hlavní navigace

Americké ministerstvo obchodu: Huawei pořád zůstává na blacklistu

3. 7. 2019

Sdílet

Navzdory Trumpovým víkendovým prohlášením, vydalo americké ministerstvo obchodu tento týden svým zaměstnancům interní instrukce, které nabádají, aby i nadále přistupovali k Huawei co se týče exportu jako k firmě na černé listině.

Instrukce odkazují na běžnou politiku úředníků při posuzovaní individuálních žádostí amerických firem o povolování dodávat Huawei produkty, i nadále se tedy od úředníků očekává zamítání všech podobných žádostí. Problémy, které tak trápí Huawei od května, kdy byla na blacklist zařazena a od kdy nemůže od amerických společností nakupovat produkty podléhající exportní kontrole, tak budou zatím trvat i nadále.

Samotné Trumpovo prohlášení podle Reuters vzbudilo značný zmatek jak mezi významnými průmyslovými hráči, kterých se zákaz spolupráce s Huawei týká, tak mezi ostatními vládními činiteli USA. Nikdo v současné chvíli neví, co si tedy může přesně dovolit a jaké konkrétní změny v reálném byznysu posun v politické rétorice přinese.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).