Hlavní navigace

Americký Comcast zvítězil v aukci o většinový podíl placené televize Sky

24. 9. 2018

Sdílet

Sky Deutschland

V sobotní aukci o převzetí britské placené televize Sky, kterou uspořádal britský regulátor, zvítězila americká kabelová společnost Comcast. Svého konkurenta v podobě 21st Century Fox přebila nabídkou necelých pěti set korun za jednu akcii. 

Televize Sky patří z 39 procent společnosti Fox amerického miliardáře Ruperta Murdocha, který se už dlouho snaží získat nad ní kontrolu. V aktuální aukci se soutěžilo o zbývajících 61 procent. Vítězný Comcast za tento podíl nabízel 26 miliard liber, Fox do hry vsadil 24,5 miliardy liber.

Sky působí na britském, irském, italském, rakouském a německém trhu, kde má 23 milionů předplatitelů. Ve fiskálním roce 2017 a 2018, tedy do konce letošního června, měla televize získat více než půl milionu nových zákazníků a zvýšit své příjmy o pět procent na 13,6 miliardy liber.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 9. 2018 15:12

  Pravel (neregistrovaný)

  Sky není určena českému divákovi. Takže proto i ty ceny a do toho bych se jim nepletl. Můj kamarád platí v Itálii za kompletní nabídku Sky necelých 90euro měsíčně, ale taky vydělává bezmála 3000euro měsíčně. Kdyby u nás nějaký operátor nabízel služby v přepočtu za 2500kč měsíčně, tak má deset zákazníků.

 • 24. 9. 2018 13:34

  Honza (neregistrovaný)

  No už by to chtělo nějakou změnu, protože je Sky hodně drzej a drahej. Pokud se člověk chce dívat na fotbal tak si k základnímu balíku za 20€ musí priplatit ligu mistrů za 20€ a bundesligu za dalších 20€ a jako bonus to jsou pouze SD verze programů, takže za HD příplatek dalších 10€ měsíčně ;-(
  Tahle exkluzivita/monopol je peknej hnus velebnosti.
  Člověk se chce pár krát do měsíce podívat na fotbal a musí za to vysolit tolik peněz ;-( chtělo by to alternativu ve formě konkurence, protože ty služby a podpora je k pláči.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).