Hlavní navigace

Americký T-Mobile chce převzít Sprint, spolu mají mít 127 milionů zákazníků

30. 4. 2018

Sdílet

Trojka a čtyřka na americkém trhu ohlásily dohodu, ze které má povstat vážná konkurence dosud vedoucím operátorům Verizon a AT&T. T-Mobile má koupit akcie Sprintu, které v okamžiku oznámení měly hodnotu asi 26 miliard dolarů, informovala agentura Reuters

Transakci ještě musí posvětit antimonopolní úřady. Pokud by obchod odsouhlasily, vznikl by spojením firem pod jménem T-Mobile operátor s asi 127 miliony zákazníků. Konkurenční Verizon má momentálně v USA asi 116 milionů zákazníků, AT&T přibližně 93 milionů.

Návrh na sloučení T-Mobilu a Sprintu byl na stole už několikrát – v roce 2014, úřady k němu ale nebyly vstřícné, zejména kvůli obavám z toho, že nižší počet operátorů by vedl k tomu, že by zákazníci měli užší výběr a v důsledku by museli platit vyšší ceny.

Obě firmy teď směrem k nové vládě Donalda Trumpa argumentují tím, na co prezident obvykle slyší: spojení operátorů podle nich má USA přinést tisíce nových pracovních míst a Spojené státy se mají stát světovým technologickým lídrem v mobilních sítích (a zejména 5G). Šéfové obou firem se o výhodách snaží přesvědčit i ve společném videu na YouTube:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 4. 2018 20:31

    Leoš (neregistrovaný)

    Sloučením dvou firem obvykle zanikne část duplicitních pracovních míst. Růstu nevěřím.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).