Hlavní navigace

Android 10 je tady, přichází s titulkováním videí či lepší instalací záplat

Sdílet

David Slížek

Nové verze mobilního operačního systému se dočkaly nejdříve smartphony Pixel, na další značky má Android 10 přijít během letošního roku (záleží na jednotlivých výrobcích). Kromě toho, že jde o první verzi, která se už nejmenuje po sladkostech, přináší Android 10 řadu změn a novinek. 

Ty nejpodstatnější se týkají bezpečnosti a nakládání s citlivými daty. Android 10 například dává uživatelům možnost udělit aplikacím přístup k poloze jen v okamžiku, kdy je aktivně používá. Není tedy nutné dávat jim toto právo na neomezenou dobu.

Podívejte se, jak vypadá Android 10 v telefonu Pixel 3:

Google také změnil Google Play tak, aby bylo možné důležité bezpečnostní záplaty systému instalovat obdobně jako aktualizace aplikací. Nebude tedy nutné čekat na to, až jednotliví výrobci smartphonů připraví své komplexní updaty.

Android 10 má přinést také titulkování videa a audia integrované přímo do operačního systému. K převodu řeči do textu má docházet jedním kliknutím a má fungovat ve všech možných aplikacích. Tato funkce ale bude k dispozici až v průběhu podzimu a nejdříve pouze na smartphonech Pixel.

Nový Andriod nabídne také tmavý motiv, který má šetřit baterii a má se dát zapnout napříč celým systémem, nebo pro jednotlivé aplikace, které jej podporují.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?