Hlavní navigace

Android pokořil hranici 2 miliard instalací. Google se pochlubil na své konferenci

18. 5. 2017

Sdílet

Google I/O je největší vývojářská akce americké firmy. Její šéf včera prozradil, jak si stojí různé služby Googlu z pohledu počtů zákazníků. 

Měsíčně tak Android registruje dvě miliardy aktivních uživatelů s tím, že operační systém jen zastřešuje další miliardové služby. Jednu miliardu uživatelů totiž podle šéfa firmy Sundara Pichaie překročily i další služby jako třeba Google Maps, YouTube, Chrome, Google Maps, Gmail nebo obchod Google Play. 

Během loňského roku stáhli uživatelé 82 miliard aplikací a v rámci YouTube odsledovali víc než miliardu hodin videa denně.

Pod miliardovou hranicí zatím zůstává Google Drive s 800 miliony a Google Photos, které překročily hranici 500 milionů měsíčních uživatelů. 

Důraz chce Google letos dávat především na službu Assistant, která je dnes nainstalovaná ve 100 milionech zařízeních. Kromě toho, že se pouští přímo proti Siri a bude jako aplikace ke stažení v AppStore Applu, otevřel Google na konci loňského roku svou platformu a vývojáři už pro elektronickou asistentku vytvořili 250 nových aplikací. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.