Hlavní navigace

Ano, hledáme pana Q z Jamese Bonda, reaguje BIS na hledání bastlířů do svých řad

Sdílet

Jan Sedlák 8. 10. 2021
BIS Autor: BIS

Bezpečnostní informační služba (BIS) do svého týmu hledá pana Q. Jde o fiktivní postavu z Jamese Bonda, která má na starost divizi zpracovávající high-tech hračky pro agenta 007.

“Někdo v nadsázce na Twitteru napsal, zda hledáme pana Q. A já bych si troufnul říci, že vlastně to je asi nejlepší specifikace. Ano, BIS hledá nového Q,” sdělil Lupě mluvčí BIS Ladislav Šticha.

BIS takto reagovala na dotaz Lupy, za jakým účelem hledá lidi na pozici “technik/kutil”. Zpravodajská služba chce někoho, kdo má znalosti 3D tisku a 3D modelování, reverzní inženýry, radioamatéry, domácí kutily s technickým vzděláním a zájmem o techniku, manuálně zručné pracovníky se znalostmi zpracování materiálů, absolventy elektrotechnických škol a další.

“Pozice nejsou záměrně přesně specifikovány, protože paleta dovedností, které služba umí využít, je velmi široká. Proto byl použít ten lidový termín kutil, protože hledáme řemeslníky/ techniky, kteří si umí poradit téměř za každé okolnosti, jsou manuálně zruční, technicky jim to pálí a umí nacházet nová řešení, využití specifických materiálů, opravit zdánlivě neopravitelné, udělat z rozbitého na první pohled nepoškozené a tak dále,” dodal Šticha.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.