Hlavní navigace

Antimonopolní úřad ruší po kritice O2 smlouvu Vězeňské služby s Telií

30. 1. 2017

Sdílet

Vězeňská služby vypsala tendr na telefonické služby a porušila přitom zákon. Navíc má zaplatit pokutu sto tisíc korun. Podle ČTK to dnes oznámil předseda úřadu Petr Rafaj. Rozhodnutí ale ještě není pravomocné a Vězeňská služba se proti němu může odvolat.

Situace se má tak, že službu, kterou roky poskytovalo O2, získala loni švédská Telia prostřednictvím společnosti BVfon Czech Telecommunication. Nabídli podle ČTk výrazně nižší cenu volání. O2 a další neúspěšný uchazeč M-Communications způsob výběru zpochybňují. Upozorňují mimo jiné na to, že cena 1,62 koruny za minutu platí pouze pro volání v ČR, zatímco oni nabídli jednu cenu pro volání v ČR i do zahraničí.

Podle úřadu Vězeňská služba porušila zákon především nedodržením pravidel, když vybrala dodavatele v koncesním řízení malého rozsahu bez uveřejnění oznámení o jeho zahájení. „Předpokládaný příjem koncesionáře však v tomto případě přesahuje 20 milionů korun, koncesní řízení tedy mělo být zahájeno oznámením o jeho zahájení,“ uvedl Rafaj.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).