Hlavní navigace

APEK: Česká e-commerce prodala loni zboží za 196 miliard korun, v e-shopech pracovalo 75 tisíc lidí

25. 5. 2021

Sdílet

E-commerce - e-shop - klávesnice Autor: Depositphotos

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) zveřejnila komplexní Studii přínosů e-commerce v ČR. Šetření ukázalo, že hodnota obratů v české e-commerce loni dosáhla 196 miliard korun. Na tuzemském maloobchodu se tak online nakupování podílí z 16,2 % a meziroční nárůst činí 3,4 %. V e-shopech loni pracovalo 75 tisíc lidí, dalších 30 tisíc pracovalo pro poskytovatele navazujících služeb.

„Výstupy studie, které jsou aktuálně veřejně dostupné, představují ty nejdůležitější ukazatele z našeho oboru. Řadu dalších pak máme v APEK k dispozici a jsme připraveni se o ně především se státní správou či médii podělit. Věříme, že tato čísla potvrdí důležitost e-commerce pro celou českou ekonomiku a přitáhnou pozornost odpovědných zástupců k její další podpoře. E-shopy totiž dnes reprezentují opravdu velmi významnou část českého retailu,“ říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

Mezi další zajímavá data ze studie patří například i statistika forem úhrady. Uživatelé nejčastěji za nákupy platí kreditní kartou. Tuto formu úhrady preferuje 46,5 % nakupujících. APEK tak vyvrací zažité tvrzení, že Češi nakupují nejčastěji na dobírku. Vybraná data ze studie asociace zveřejnila na webu data.apek.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 5. 2021 19:49

    Ja_uz_budu_hodny_dedecku

    Ty apek data jsou vzdy takove nevim jak to nazvat ale rekl bych ze docela odhady od pasu... kor treba u tech platu. Nebo treba u toho obratu ecomerce kde se asi berou vylozene specialky ktere jsou brany jako eshopy apod. Ale nikomu to neublizije tak proc ne

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).