Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Aplikace Evropské unie na ověřování věku má na Androidu být jen přes Google. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 8. 2025 19:12

    Filip Jirsák

    No upřímně, jestli to má něco s Googlem, tak sběr informací je nabíledni.
    Společného s Googlem to má to, že to využívá služby Google Play Integrity API. Netuším, proč si myslíte, že to má něco společného se sběrem informací.

    Kdybychom aspoň věděli, pro které mocné.
    No právě. Kdyby aspoň ti, kteří straší sběrem informací, nepsali, kdo je teda má sbírat. Jenže to by bylo něco, co se dá ověřit a potvrdit či vyvrátit. Proto jsou to vždycky jasíci „mocní“ nebo „EU“. Něco, co nikdo nikdy neviděl. ím pádem se takové tvrzení nedá nijak vyvrátit.

    To by bylo zakázáno na jakékoliv platformě zveřejňovat názory subjektům nepotvrzeným digitální identitou?
    Proč jen zveřejňovat názory? Facebooktvrdí, že slouží pro komunikaci mezi přáteli. Přátelé mezi sebou přece identitu netají. Tak ať jsou tam jen ověřené účty se jménem a příjmením. Jinde netvrdí, že je to jen pro přátele, ale pořád tam může být vytvoření účtu vázáno na fyzickou identitu, a nebude možné pro jednu fyzickou identitu založit více účtů. Nemusí být uživatelům té služby dostupné údaje, podle které by mohli identifikovat danou osobu v reálném světě. Ty údaje nemusí být dostupné ani provozovateli té služby. Nemusí jít propojit identity z různých webů. Dokonce by bylo možné, aby tu identitu se skutečnou osobou neuměl propojit ani stát, ale to by mi připadalo kontraproduktivní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).