Hlavní navigace

Aplikace YouTube bude znovu dostupná na zařízeních Fire TV

22. 4. 2019

Sdílet

Logo YouTube Autor: YouTube

Firmy Amazon a Google oznámily návrat oficiální aplikace YouTube pro Fire TV, která bude koncovým uživatelům k dispozici během následujících několika měsíců.

Uživatelé se budou moci přihlásit ke svému stávajícímu účtu YouTube a získají tak přístup k veškerému obsahu i osobním nastavením. Na podporovaných zařízeních bude možné přehrávat videa v kvalitě 4K HDR/60 fps. Letos budou pro Fire TV dostupné i další samostatné aplikace YouTube TV a YouTube Kids.

Další oznámenou novinkou je aplikace Prime Video pro zařízení Chromecast a platformu Android TV. Aplikace umožní uživatelům půjčování nebo koupi filmů a seriálů.

Streamovací zařízení Fire TV od Amazonu konkuruje Chromecastu od Googlu. V uplynulých letech kvůli tomu Amazon nenabízel zákazníkům internetového obchodu zařízení Chromecast a Google naopak odstranil své aplikace z multimediálních zařízení Amazonu. Hardware od Googlu se ale koncem loňského roku do nabídky Amazonu vrátil.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).