Hlavní navigace

Apple a Nokia uzavřely smír, místo soudů o patenty začnou spolupracovat

23. 5. 2017

Sdílet

Místo soudních tahanic smlouva o vzájemné obchodní spolupráci. Jak už to někdy u sporů o patenty chodí, firmy Apple a Nokia oznámily, že se z nepřátel obratem stávají partnery.

Podle dohody Nokia uzavřela s Applem několikaletou licenční smlouvu na využívání jejích patentů a bude Applu dodávat určité produkty a služby v oblasti síťové infrastruktury. Apple také znovu přijme do svých online i kamenných obchodů fitness náramky Withings, které mají od léta nést značku Nokia. Apple je přestal nabízet, když spor o patenty vypukl.

Obě firmy také prozkoumají možnosti spolupráce v oblasti digitálních zdravotních služeb. A vrcholní představitelé Nokie a Applu se mají pravidelně setkávat, aby spolupráce běžela jako na drátkách.

Finanční část dohody firmy nezveřejnily. Nokia ovšem má po uzavření dohody od Applu dostat nezveřejněnou částku v hotovosti a další peníze v průběhu jejího plnění. Část bude za patenty a část za dodávku vybavení a služeb.

Aktuální spor se táhl od konce loňského roku, kdy Nokia kvůli údajným porušením patentů ze strany Applu podala sérii žalob u soudů v Německu a USA. Týkaly se celé řady technologií používaných v displejích, user interface, softwaru, anténách, chipsetech nebo video codingu v mobilních zařízeních.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).