Hlavní navigace

Apple na podzim spustí celosvětovou televizní službu

25. 3. 2019

Sdílet

Apple TV+ Autor: Apple

Režisér Steven Spielberg, producent J. J. Abrams nebo moderátorka Oprah Winfreyová se stali spolupracovníky a tvářemi nové televizní služby Apple TV+. Firma ji na podzim spustí ve více než sto zemích světa. Bude kombinovat nabídku filmů a seriálů z různých služeb s vlastní produkcí Applu. Výrobce telefonů a tabletů se tak poprvé stává aktivním producentem audiovizuálního obsahu pro celosvětové publikum.

„Apple TV+ bude fungovat napříč zařízeními, bez reklam a na základě předplatného. Veškerý obsah si budete moci přehrát offline,“ uvedl při dnešní prezentaci v kalifornském sídle Applu ředitel video obsahu Jamie Erlicht. „Není to další streamingová služba. Je to domov nejkreativnějších tvůrců na světě,“ chlubil se jeho kolega Zack Van Amburg.


Autor: Apple

Apple TV

Obsah Apple TV+ se objeví v předělané aplikaci Apple TV. Ta půjde spustit na iPhone, na iPadu, na Mac OS i v chytrých televizorech od Samsungu, LG a Sony. Podporována budou i zařízení a platformy Vizio, Roku nebo FireTV. Do aplikace půjde připojit například HBO, Hulu i kabelové a satelitní služby Spectrum, DirecTV a Optimum. 

Apple zdůrazňuje, že uživatelé nebudou muset mít samostatný účet pro každou z nich. Stačí, když za sledování zaplatí přímo v Apple TV. Spolupracujících dodavatelů obsahu je přes 150.

Do Apple TV se zároveň přemístí současná nabídka filmů a seriálů v iTunes.


Autor: Apple

Sekce filmů v Apple TV

Steven Spielberg pro Apple TV+ natáčí seriál Amazing Stories. Herečky Jennifer Annistonová a Reese Witherspoonová se objeví v seriálu ze zákulisí ranního televizního zpravodajství Morning Show. Žánr sci-fi zastupuje výpravný příběh See o zničené Zemi, kde přežilo jen několik milionů nevidomých lidí. Mezi dalšími spolupracovníky je například režisér M. Night Shyamalan.

Přípravou na novou službu bude předělaná aplikace Apple TV, kterou firma zpřístupní v květnu. Konkrétní cenovou politiku a přesnou dostupnost Apple TV+ společnost oznámí v průběhu roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).