Hlavní navigace

Apple otevírá svůj bug bounty program veřejnosti

23. 12. 2019

Sdílet

Apple Store v Šanghaji Autor: Jan Sedlák

Apple oficiálně otevřel svůj bug bounty program veřejnosti. Tento plánovaný krok avizoval již v srpnu na bezpečnostní konferenci Black Hat v Las Vegas.

Oproti konkurenční praxi provozovala společnost svůj finančně motivovaný program na hledání chyb dosud pouze na základě pozvánky, která byla dostupná jen užšímu okruhu bezpečnostních expertů a navíc pouze pro operační systém iOS.

Samotný bezpečnostní program přístupný expertům třetích stran běží teprve čtvrtým rokem a výzkumníci si v rámci bug huntingu mohli přijít maximálně na 200 tisíc dolarů. To je řádově méně, něž kolik nabízejí společnosti prodávající zranitelnosti z iOS dále (vládám i soukromému sektoru). Apple proto maximální odměnu nejprve zvýšil na milion dolarů (za úplné dálkové ovládnutí přístroje), zavedl další motivační bonusy a nově rozšířil program také na své ostatní platformy a oznámil otevření programu veřejnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).