Hlavní navigace

Apple Pay přijde do ČR nejspíše už 19. února

8. 2. 2019

Sdílet

Apple Pay Autor: Apple

Na příchod mobilních plateb prostřednictvím Apple Pay čekají fanoušci iPhonů a Apple Watch už rok, termín spuštění služby se však kvůli politice Apple několikrát posouval a kolem vládlo silné komunikační embargo. Nyní to ale vypadá, že je konečný termín skutečně na spadnutí a informace prosakují ven rychleji než voda do Titaniku po srážce s ledovcem.

Jak dokazuje tweet Tomáše Froňka s tajně natočeným videem, zaměstnanci tuzemských bank Apple Pay testují v reálném provozu. „Vypadá to, že Spořka už testuje ApplePay, na Budějárně se pohybují lidé platící iPhony s legendárně ošklivým designem karty ve Wallet. Ten konec února pro spuštění by mohl být reálný,“ říká k videu Froňek.

Interní testování služby banka také oficiálně potvrdila s tím, že hodlá být v první vlně finančních ústavů, které službu v Česku nabídnou. Zaměstnanec České spořitelny, který si nepřál být jmenován, nám také potvrdil, že tento týden proběhl telefonát Apple se všemi bankovními domy, které s mají první vlny účastnit, termín je tedy pravděpodobně na spadnutí. Ani další banky sice neprozradily konkrétní termín, ale spuštění služby v dohledné době skutečně připouštějí.

Server iDNES.cz přišel s tvrzením, že tento termín připadá na 19. února, což je datum, které měl údajně potvrdit i samotný Apple. Za zdržením stála podle iDNESu synchronizace spuštění služby na dalších evropských trzích, na rozdíl od českých bank totiž řada těch zahraničních nedisponovala včas patřičnými certifikáty od společnosti Apple. V první vlně by měla Apple Pay spustit pětice bank v čele s Českou spořitelnou, Komerční bankou a Monetou, zbývajícími dvěma bankami mají být Air Bank a mBank. Službu plánuje nabídnout spolu s bankami také platební aplikace Twisto.

Ne všechny velké bankovní instituce ale na spuštění Apple Pay spěchají. „Ačkoli máme vlastní řešení (aplikace NaNákupy pro Android – pozn. redakce), i v ČSOB placení pomocí aplikace Apple Pay pro své klienty připravujeme a rozhodně nabídneme. Jedná se o komplexní projekt vyžadující změnu technologií zpracování plateb, rozsáhlý vývoj a testování, aby vše bylo pro klienty maximálně bezpečné, spolehlivé a pohodlné. Spuštění aplikace Apple Pay by mělo pro klienty ČSOB proběhnout ve druhé polovině letošního roku. Naší prioritou také je, aby byly služby dostupné pro všechny platební karty ČSOB,“ vysvětluje pro server Lupa.cz Patrik Madle, tiskový mluvčí ČSOB.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).