Hlavní navigace

Apple potichu ukončil projekt iPad Air. Místo něj bude jen iPad

22. 3. 2017

Sdílet

Zjednodušit výběr v tabletové stáji. Apple zařízl budoucnost projektu iPad Air a místo třetí generace tabletu se v obchodech objeví 9,7palcový iPad. 

Jde o mírně vylepšený Air 2, ale s cenovkou kolem jedenácti tisíc korun by měl být jedním z nejlevnějších tabletů z celé nabídky Applu. Kromě víceméně kosmetických změn má novinka lepší procesor - původní A8X byl nahrazen výkonnějším čipem A9, který byl ve starších iPhonech 6S.

Kromě toho se v obchodech objevila speciální limitovaná edice červeného iPhonu 7. "Od té doby, co jsme před 10 lety začali spolupracovat s RED, měli naši zákazníci významný dopad na boj proti šíření AIDS prostřednictvím nákupu našich výrobků, od původního iPod nano až po dnešní příslušenství pro iPhone, iPad a Apple Watch,“ tvrdí šéf Applu Tim Cook.

Místo vylepšené verze se po roce na trhu dočkal větší paměti i nejmenší z iPhonů – verze SE. Ta má nově v základu 32 GB a vyšší verze 128 GB. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2017 11:09

  thr

  Trochu mi uniká logika pojmů "zaříznout" či "ukončit" v článku...
  V reálu je to blbost, iPad Air pokračuje, jen se přejmenoval na iPad. Jinak ale nový iPad není nic jiného než právě další vývoj Airu - v podstatě to samé, jen s výkonnějším CPU a pár drobnostmi. Z hlediska "zaříznutí" je to spíše naopak, Apple naopak život této řadě prodloužil, klidně se to mohlo jmenovat Air 3, rozhodli se ale pro jednodušší název a význam ještě posílili ne zcela zanedbatelným poklesem ceny.

  Jestli něco zavání "zaříznutím", tak je to oblast, která autorovi glosy zcela unikla, totiž iPad mini. Tam byl plně ukončen starší mini2 a novější "retinový" mini 4 v nabídce zůstal jen ve verzi 128GB, která zrovna moc cenově atraktivní není. Tohle se opravdu dá těžko vykládat jinak než jako snaha o ukončení této řady...

 • 22. 3. 2017 14:29

  TP (neregistrovaný)

  Ten vývoj je trochu sporný. Na rozdíl od Air 2 nemá plně laminovaný display a je tlustší. Spíše to vypadá jako cenová optimalizace na úkor kvality.

 • 22. 3. 2017 20:52

  rtrt (neregistrovaný)

  apple uz ted muze delat jen jedine...

  doject na vlne a maximalizovat cash

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).