Hlavní navigace

Apple vydal iOS 13 zatím jen pro telefony, s novým systémem přichází i Apple Arcade

20. 9. 2019

Sdílet

Apple Arcade Autor: Apple

Nejnovější verze operačního systému pro smartphony značky Apple je tady. Firma uvolnila k instalaci iOS 13, který přináší do iPhonů řadu novinek – včetně tmavého režimu, vylepšení aplikace pro správu a úpravu fotek a dalších úprav. 

Zároveň firma oznámila, že posune vydání iOS 13.1 s opravami chyb a funkcemi, které v současné verzi nestihla, už na 24. září. Na stejné datum si na novou verzi operačního systému musí počkat také tablety iPad – od letošního roku totiž mají odlišný systém (iPadOS) než iPhony. 

S novým systémem přichází také nová herní platforma Apple Arcade. Ta uživatelům nabízí za měsíční předplatné 4,99 USD (v Česku 139 Kč) hraní různých her. Už při startu jich je k dispozici několik desítek, další mají přibývat na měsíční bázi.

Hry má být možné hrát napříč zařízeními Applu (tedy až budou všechna updatována na novou verzi operačního systému), sdílet je s až pěti členy rodiny a hrát je online, nebo si je stáhnout k offline hraní. 


Autor: Apple
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).