Hlavní navigace

Audiochatový Clubhouse zahájil ostrý provoz a otevřel se všem, už není na pozvánky

22. 7. 2021

Sdílet

Clubhouse Autor: Clubhouse

Služba Clubhouse, která loni spustila vlnu zájmu o hlasové chatování, byla od začátku přístupná jen pro zvané. To se teď mění – Clubhouse oznámil, že končí s fází betatestování a služba je nově přístupná všem zájemcům bez omezení.

Za uplynulý rok podle oficiálních informací počet denně zakládaných chatroomů (rooms) vyrostl z 50 tisíc na 500 tisíc, do služby se připojilo 10 milionů lidí a průměrný uživatel na ní stráví více než hodinu denně. 

Clubhouse také nedávno spustil novou funkcionalitu – vlastní systém pro písemné chatování Backchannel, který umožňuje jak psané chaty jeden na jednoho, tak hromadné konverzace. U příležitosti přechodu do ostrého provozu také služba představila nové logo.

Za uplynulý rok nicméně Clubhousu přibyla také konkurence. Svůj hlasový chat Greenroom spustila například služba Spotify a s konkurenční službou Spaces přišel také Twitter.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).