Hlavní navigace

Aukro.cz hlásí vstup nového investora a chystá nákup startupů

Sdílet

David Slížek

Tuzemský aukční server po problematickém letním přechodu na novou platformu, který kvůli řadě změn a nedodělků vyvolal mezi nakupujícími i prodejci vlnu negativních reakcí, hlásí další novinky. Novým společníkem ve firmě se stává fond Leverage Technology, který získal 15% podíl.

Doplnil tak stávající podílníky, ke kterým patří Equity Partners (21,25 %), AGORA development (21,25 %), FMFox (17 %), Pavel Brada (8,5 %), Jan Mikulka (8,5 %) a David Vychytil (8,5 %). Ti na nového investora převedli části svých podílů.

„Po přechodu na novou platformu jsme připraveni na vyšší návštěvnost i rychlejší transakce a chceme hrát na trhu ještě výraznější roli, než je tomu nyní,“ říká v tiskové zprávě ke vstupu nového investora ředitel Aukra Václav Liška. Původní zakladatel portálu se do firmy vrátil v loňském roce v čele skupiny českých investorů, kteří Aukro koupili od polské skupiny Allegro.

Podle tiskové zprávy Aukro připravuje také akvizici startupových projektů. O které společnosti půjde, zatím firma nezveřejnila.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?