Hlavní navigace

Aukro.cz hlásí vstup nového investora a chystá nákup startupů

Sdílet

David Slížek 20. 11. 2017

Tuzemský aukční server po problematickém letním přechodu na novou platformu, který kvůli řadě změn a nedodělků vyvolal mezi nakupujícími i prodejci vlnu negativních reakcí, hlásí další novinky. Novým společníkem ve firmě se stává fond Leverage Technology, který získal 15% podíl.

Doplnil tak stávající podílníky, ke kterým patří Equity Partners (21,25 %), AGORA development (21,25 %), FMFox (17 %), Pavel Brada (8,5 %), Jan Mikulka (8,5 %) a David Vychytil (8,5 %). Ti na nového investora převedli části svých podílů.

„Po přechodu na novou platformu jsme připraveni na vyšší návštěvnost i rychlejší transakce a chceme hrát na trhu ještě výraznější roli, než je tomu nyní,“ říká v tiskové zprávě ke vstupu nového investora ředitel Aukra Václav Liška. Původní zakladatel portálu se do firmy vrátil v loňském roce v čele skupiny českých investorů, kteří Aukro koupili od polské skupiny Allegro.

Podle tiskové zprávy Aukro připravuje také akvizici startupových projektů. O které společnosti půjde, zatím firma nezveřejnila.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 11. 2017 23:43

  NextClick (neregistrovaný) ---.243.broadband10.iol.cz

  Hele Aukro, pro začátek by stačilo, aby jste se naučili odpovídat na dotazy které jsem vám poslal tím vaším formulářem. Ani jednou jste mi neodpověděli. To by mne zajímalo kolik k tomuhle potřebujete nakoupit startupů.

  Jediné co mohu říci, že u vás už neprodávám. Můj profil s 400 kladnými hodnoceními si strčte za klobouček. Stejně jste drahý, tak co s vámi.

 • 21. 11. 2017 4:31

  žokej Váňa (neregistrovaný) 78.136.143.---

  A bičování mrtvého koně pokračuje. Ale již beze mě. Účet i s ratingem je v pánu, historie transakcí, všechno. Budiž mu dev/null lehká.

 • 21. 11. 2017 7:58

  Trident (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz

  Na ceske scene asi neexistuje ukazovejsi pripadnaprosto zmrsene migrace. Jasne neexistuje migrace zcela bez problemu. Ale odstavit web v radu dni a pak predvest to co predvedli to je amaterismus.
  Je to urcity indikator toho jak to ve firme funguje. Jen doufam ze mu investor pomuze. Protoze dostatecna technologicka a manazerska baze (zejmena projektove rizeni) mu evidentne chybi.

 • 20. 11. 2017 18:26

  cztomi (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Ono by pro začátek stačilo, aby to dokázalo ověřit existující účet :-(