Hlavní navigace

Aukro.cz hlásí vstup nového investora a chystá nákup startupů

20. 11. 2017

Sdílet

Tuzemský aukční server po problematickém letním přechodu na novou platformu, který kvůli řadě změn a nedodělků vyvolal mezi nakupujícími i prodejci vlnu negativních reakcí, hlásí další novinky. Novým společníkem ve firmě se stává fond Leverage Technology, který získal 15% podíl.

Doplnil tak stávající podílníky, ke kterým patří Equity Partners (21,25 %), AGORA development (21,25 %), FMFox (17 %), Pavel Brada (8,5 %), Jan Mikulka (8,5 %) a David Vychytil (8,5 %). Ti na nového investora převedli části svých podílů.

„Po přechodu na novou platformu jsme připraveni na vyšší návštěvnost i rychlejší transakce a chceme hrát na trhu ještě výraznější roli, než je tomu nyní,“ říká v tiskové zprávě ke vstupu nového investora ředitel Aukra Václav Liška. Původní zakladatel portálu se do firmy vrátil v loňském roce v čele skupiny českých investorů, kteří Aukro koupili od polské skupiny Allegro.

Podle tiskové zprávy Aukro připravuje také akvizici startupových projektů. O které společnosti půjde, zatím firma nezveřejnila.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 11. 2017 23:43

  NextClick (neregistrovaný)

  Hele Aukro, pro začátek by stačilo, aby jste se naučili odpovídat na dotazy které jsem vám poslal tím vaším formulářem. Ani jednou jste mi neodpověděli. To by mne zajímalo kolik k tomuhle potřebujete nakoupit startupů.

  Jediné co mohu říci, že u vás už neprodávám. Můj profil s 400 kladnými hodnoceními si strčte za klobouček. Stejně jste drahý, tak co s vámi.

 • 21. 11. 2017 4:31

  žokej Váňa (neregistrovaný)

  A bičování mrtvého koně pokračuje. Ale již beze mě. Účet i s ratingem je v pánu, historie transakcí, všechno. Budiž mu dev/null lehká.

 • 21. 11. 2017 7:58

  Trident (neregistrovaný)

  Na ceske scene asi neexistuje ukazovejsi pripadnaprosto zmrsene migrace. Jasne neexistuje migrace zcela bez problemu. Ale odstavit web v radu dni a pak predvest to co predvedli to je amaterismus.
  Je to urcity indikator toho jak to ve firme funguje. Jen doufam ze mu investor pomuze. Protoze dostatecna technologicka a manazerska baze (zejmena projektove rizeni) mu evidentne chybi.

 • 20. 11. 2017 18:26

  cztomi (neregistrovaný)

  Ono by pro začátek stačilo, aby to dokázalo ověřit existující účet :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).