Hlavní navigace

Australská Canva kupuje liberecký startup Smartmockups a rakouské Kaleido.ai

22. 2. 2021

Sdílet

Ondřej Nekvinda, Lukáš Zajíc, Smartmockups Autor: Smartmockups

Australská společnost Canva koupila liberecký startup Smartmockups vyvíjející online platformu na tvorbu produktových fotek a rakouskou firmu Kaleido.ai, který se zabývá vizuální umělou inteligenci. Liberecká firma to sdělila v tiskové zprávě. Hodnotu obchodu společnost odmítla komentovat.

Smartmockups si od transakce slibuje možnost rozšíření libereckého týmu. „Smartmockups vzniklo, abychom umožnili lidem rychle a jednoduše vytvářet prezentaci jejich kreativní práce. Spojením sil s Canvou budeme moci tuto kreativitu znásobit, a vzniknou tak nové příležitosti pro jakékoliv tvůrce kreativního obsahu,“ říká spoluzakladatel Smartmockups Ondřej Nekvinda.

Startup Smartmockups Nekvinda v roce 2016 založil s Lukášem Zajícem a aplikace nabízí knihovnu mockupů, která podporuje více než 6 000 druhů produktových obrazků obsahujících elektroniku, trička, hrnky, knihy, letáky a další tiskoviny. V loňském roce uživatelé platformy vytvořili více než 3 miliony mockupů.

Další Canvou koupená firma, rakouský startup Kaleido.ai stojí za platformami remove.bg a Unscreen, které umožňují odstranit pozadí z fotografií na jedno kliknutí. Umělá inteligence firmy odstraňuje za měsíc pozadí z více než 100 milionů fotografií.

Canva, jejíž služby využívá 50 milionů lidí, by díky nákupu obou firem chtěla rozšířit portfolio nástrojů vizuálního designu. „Síla kombinace Canvy, Kaleido.ai a Smartmockups otevírá nekonečné příležitosti pro další inovace v prostoru designové umělé inteligence. Od výkonných nástrojů založených na umělé inteligenci, jako je populární nástroj pro odstranění pozadí jedním kliknutím až po funkce automatizace designu včetně schopnosti vytvořit realistické mockupy produktů během pár okamžiků,“ říká Seb Ruiz, vedoucí aplikací a integrací společnosti Canva.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).