Hlavní navigace

AutoCont kupuje český Internet Projekt, více se zaměří na vývoj webů

Sdílet

Jan Sedlák 13. 1. 2020
Internet Projekt

Tuzemská IT skupina Aricoma spadající pod Komárkovo KKCG realizovala další akvizici. Prostřednictvím společnosti AutoCont získala firmu Internet Projekt, přičemž obchod podle deníku E15 vyšel na desítky milionů korun.

Dosavadní vlastník Internet Projektu Štěpán Binko, který doposud vlastnil 84,26 procenta, bude nadále ve firmě působit. Jeho společník Richard Koza firmu opouští. AutoCont se stal jediným společníkem. Binko byl zároveň odvolán z funkce jednatele a nahrazují ho Ondřej Matuštík, Martin Burda a Pavel Šindelář.

Internet Projekt se zaměřuje na vývoj webových aplikací, e-shopů či intranetových služeb. AutoCont chce posílit právě v této oblasti a koupenou společnost nechá fungovat samostatně v rámci jedné z divizí.

„Jedním z nových cílů je vyvinout standardizované a integrované řešení pro firmy i zákazníky a internetové obchody na modernější platformě,“ uvedla KKCG k transakci. Mezi zákazníky Internet Projektu patří Zentiva, Senát ČR, Sberbank, Linet a Innogy. Tržby za rok 2018 dosáhly na 46,5 milionu korun se ziskem téměř 11 milionů.

Aricoma formuje skupinu technologických firem, se kterými chce uspět i v západní Evropě. Patří do ní AutoCont, Cleverlance ES, DataSpring, CAD studio, AEC a Cloud4com. Společné roční tržby dosahují k sedmi miliardám korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.