Hlavní navigace

AutoCont se zbavuje úspěšného CAD Studia, od KKCG ho koupili Francouzi

3. 6. 2020

Sdílet

Karel Komárek, KKCG

AutoCont, který spadá pod investiční společnost KKCG a její IT skupinu Aricoma, prodal firmu CAD Studio do rukou francouzské Groupe Monnoyeur, konkrétně podniku Arkance. AutoCont se tak po deseti letech zbavuje největšího partnera Autodesku ve střední Evropě, který zaměstnává kolem 120 lidí.

Tržby firmy v loňském roce dosáhly na 665 milionů korun s meziročním růstem 68 procent. K tomu pomohla i koupě maďarského Varinexu. Arkance pak v roce 2018 vykázal roční tržby 42 milionů eur.

„V oblastech, kde CAD Studio působí, je klíčem k dalšímu rozvoji konsolidace a výrazné posilování pozice na trhu v evropském měřítku. A to přesně nabízí skupina Arkance, která v současné době operuje na francouzském, belgickém, holandském, finském a polském trhu,“ popisuje šéf Aricomy Milan Sameš důvod k prodeji.

Nový majitel může růst na dalších evropských trzích a AutoCont se chce zaměřovat na svůj klíčový byznys kolem IT. Více o něm Milan Sameš mluvil v rozhovoru pro Lupu.

Také další významný tuzemský CADový hráč loni přešel po zahraničního majitele – firmu SolidVision získal německý DPS Software. Změny komentuje web Strojírenství.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).