Hlavní navigace

Avast a AVG se finálně spojují také v Česku, matka zůstává v Nizozemsku

Sdílet

Jan Sedlák 7. 11. 2017

Společnosti Avast a AVG Technologies se více než rok po oznámení akvizice spojí v jednu firmu také na českém trhu. Týdeník Euro upozornil, že k podepsání dohody došlo 20. října, dokument už je také ve sbírce listin. AVG se sídlem v Brně se stane součástí firmy Avast Software se sídlem v Praze.

Na zdejším trhu jde o výrazný subjekt. Avast Software podle výroční zprávy v roce 2016 vygeneroval tržby sedm miliard korun. Zpráva AVG Technologies CZ pak uvádí, že tržby v roce 2016 byly na 1,75 miliardy korun.

Centrály jinak měly obě společnosti v zahraničí. Spojený Avast Software v zahraničí jako celek zůstává, stoprocentním vlastníkem českého Avastu je matka zapsaná v Nizozemsku. Významnými vlastníky Avastu jsou stále Eduard Kučera a Pavel Baudiš, dohromady drží 43 procent.

Avast koncem loňského roku po spojení rozjel redukční vlnu propouštění. Celosvětově mělo jít o zhruba 700 lidí, v Česku se počítalo ani ne s polovinou z tohoto počtu. Výroční zprávy ukazují, že Avast v Česku v roce 2016 zaměstnával necelých 500 lidí, AVG pak 650.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 12. 2017 23:36

  Fuk (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Nedani v cizine, dani v Cesku. Matka je v Nizozemi kvuli prehlednejsimu pravnimu prostredi. Do Ceske pravni dzungle by zadny pricetny velky investor nesel.

 • 8. 11. 2017 21:30

  Karel Novotný (neregistrovaný) 178.17.80.---

  A proč se divíte? Vy byste snad vyhazoval peníze navíc zbytečně? Státu to nevadí, protože jinak už by dávno upravil daňové podmínky pro firmy.