Hlavní navigace

Avast a AVG se finálně spojují také v Česku, matka zůstává v Nizozemsku

Jan Sedlák

Společnosti Avast a AVG Technologies se více než rok po oznámení akvizice spojí v jednu firmu také na českém trhu. Týdeník Euro upozornil, že k podepsání dohody došlo 20. října, dokument už je také ve sbírce listin. AVG se sídlem v Brně se stane součástí firmy Avast Software se sídlem v Praze.

Na zdejším trhu jde o výrazný subjekt. Avast Software podle výroční zprávy v roce 2016 vygeneroval tržby sedm miliard korun. Zpráva AVG Technologies CZ pak uvádí, že tržby v roce 2016 byly na 1,75 miliardy korun.

Centrály jinak měly obě společnosti v zahraničí. Spojený Avast Software v zahraničí jako celek zůstává, stoprocentním vlastníkem českého Avastu je matka zapsaná v Nizozemsku. Významnými vlastníky Avastu jsou stále Eduard Kučera a Pavel Baudiš, dohromady drží 43 procent.

Avast koncem loňského roku po spojení rozjel redukční vlnu propouštění. Celosvětově mělo jít o zhruba 700 lidí, v Česku se počítalo ani ne s polovinou z tohoto počtu. Výroční zprávy ukazují, že Avast v Česku v roce 2016 zaměstnával necelých 500 lidí, AVG pak 650.

Našli jste v článku chybu?