Hlavní navigace

Avast kupuje firmu Piriform, tvůrce populární aplikace CCleaner

19. 7. 2017

Sdílet

Česká bezpečnostní společnost Avast po spojení s AVG Technologies opět posiluje. Firma oznámila, že za nespecifikovanou částku kupuje Piriform. Tento podnik stojí například za historicky populárním programem CCleaner, který se používá pro čištění Windows od přebytečných souborů či záznamů v registrech. Aplikace je oblíbená i na Androidu a k dispozici je i pro macOS.

CCleaner funguje na podobném principu, na jakém vyrostl a dodnes úspěšně funguje Avast – základní verze je zdarma a bonusové funkce za příplatek. Toto prolnutí si pochvaluje výkonný ředitel Avastu Vincent Steckler. Avast i CCleaner často patří mezi nejstahovanější aplikace na různých download serverech.

CCleaner má podle oficiálních údajů 130 milionů uživatelů, přičemž 15 milionů jich je na Androidu. Avast hodlá CCleaner nadále standardně provozovat i vedle jeho podobných optimalizačních aplikací jako Avast Cleanup či AVG Tune Up.

Tým Piriform spadne pod consumer divizi Avastu a pod vedení technologického ředitele Ondřeje Vlčka. Koupená společnost funguje od roku 2004.

Piriform vedle CCleaneru nabízí také další aplikace: Defraggler, Recuva a Speccy. První dvě zmiňované jsou k dispozici také jako služba ve formě CCleaner Cloud.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).