Hlavní navigace

Avast v Brně chystá stěhování, bývalé AVG se letos přesune do nových kanceláří

Sdílet

Jan Sedlák 15. 2. 2018

Brněnskou pobočku světové antivirové jedničky Avast Software po letech čeká stěhování. Firma si pronajme prostory v dokončovaném kancelářském komplexu, který poblíž centra města staví developerská společnost CTP na místě bývalého textilního podniku Vlněna.

Avast, který se údajně chystá vstoupit na burzu v Londýně, si konkrétně pronajme čtyři patra o celkové rozloze osm tisíc metrů čtverečních, rozvádí HN. Přestěhuje sem kompletní tým bývalého AVG Technologies z kanceláří Spielberg Office Centre v okrajovější části města.

Avast po odkupu AVG rozjel restrukturalizaci a vlnu propouštění, která se dotkla i Brna (zareagoval na to slovenský ESET, který zde rozjel vlastní vývoj). V moravské metropoli ve firmě aktuálně pracuje přes 300 zaměstnanců.

„Stěhování plánujeme v průběhu července,“ vzkazuje Lupě mluvčí Avastu Dominika Kalašová s tím, že nové kanceláře mají být podobně moderní jako ty v Praze.

Do nových pražských prostor se Avast přestěhoval koncem roku 2015, konkrétně do budovy Enterprise Office Centre na Pankráci. Zakladatelé společnosti Eduard Kučera a Pavel Baudiš společně s RSJ Investments později budovu za tři miliardy korun koupili.

V ní sídlí i podnik DXC Technology, který vznikl vyčleněním sekce služeb z Hewlett Packard Enterprise a spojením s Computer Sciences (CSC). DXC Technology v Česku zaměstnává přes tisíc lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.