Hlavní navigace

Avast v Brně chystá stěhování, bývalé AVG se letos přesune do nových kanceláří

15. 2. 2018

Sdílet

Avast v Brně

Brněnskou pobočku světové antivirové jedničky Avast Software po letech čeká stěhování. Firma si pronajme prostory v dokončovaném kancelářském komplexu, který poblíž centra města staví developerská společnost CTP na místě bývalého textilního podniku Vlněna.

Avast, který se údajně chystá vstoupit na burzu v Londýně, si konkrétně pronajme čtyři patra o celkové rozloze osm tisíc metrů čtverečních, rozvádí HN. Přestěhuje sem kompletní tým bývalého AVG Technologies z kanceláří Spielberg Office Centre v okrajovější části města.

Avast po odkupu AVG rozjel restrukturalizaci a vlnu propouštění, která se dotkla i Brna (zareagoval na to slovenský ESET, který zde rozjel vlastní vývoj). V moravské metropoli ve firmě aktuálně pracuje přes 300 zaměstnanců.

„Stěhování plánujeme v průběhu července,“ vzkazuje Lupě mluvčí Avastu Dominika Kalašová s tím, že nové kanceláře mají být podobně moderní jako ty v Praze.

Do nových pražských prostor se Avast přestěhoval koncem roku 2015, konkrétně do budovy Enterprise Office Centre na Pankráci. Zakladatelé společnosti Eduard Kučera a Pavel Baudiš společně s RSJ Investments později budovu za tři miliardy korun koupili.

V ní sídlí i podnik DXC Technology, který vznikl vyčleněním sekce služeb z Hewlett Packard Enterprise a spojením s Computer Sciences (CSC). DXC Technology v Česku zaměstnává přes tisíc lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).