Hlavní navigace

Avast vydává vlastní hardware. Omni má zabezpečit domácí síť a internet věcí

14. 5. 2019

Sdílet

Avast Omni

Česká společnost Avast dnes oficiálně představila svoji novou službu nazvanou Avast Omni. Ta v sobě kombinuje jak tradiční softwarovou část, tak hardwarové zařízení pojmenované Avast Omni hub. To se připojuje do domácí sítě a má pomoci s ochranou takzvané chytré domácnosti nebo internetu věcí.

Hub se připojuje do stávající sítě (přes ethernetový port v routeru) a vyžaduje připojení k internetu. Zahrnuje v sobě funkce z bezpečnostního balíku Avast Premium Security, a navíc přidává blokování obsahu, přehled o připojených zařízeních do sítě, detekování hrozeb v domácí Wi-Fi sítí v reálném čase nebo blokování přístupu útočníků do sítě. Součástí je mobilní aplikace, pomocí které lze vše řídit a monitorovat.

Společnost uvádí, že využívá prvků umělé inteligence a také zkušenosti ze zabezpečování IoT. Omni hub má zajišťovat bezpečnost na síťové úrovni a Omni app se stará o koncová zařízení. Některé další informace jsou v FAQ.

Omni má být nejdříve dostupné uživatelům ve Spojených státech, kteří se dočkají letos v létě. V Evropě má být technologie dostupná někdy během příštího roku. Cenové detaily nebyly zveřejněny. Je možné, že půjde o formu předplatného. Firma už dříve uvedla, že většina příjmů už jde mimo tradiční antivirový byznys.

Avast jako hlavní funkce Omni prezentuje tyto:

  • Ochrana domácí sítě. Uživatelé mohou zjistit, kteří lidé a jaká zařízení jsou připojena k jejich domácí síti. Avast Omni zobrazuje výstrahy, pokud je na kterémkoli zařízení zjištěna neobvyklá aktivita, a blokuje útoky na všechna zařízení. Připojuje se přímo k domácímu routeru, což znamená, že uživatelé nemusejí svůj stávající router vyměňovat a nebudou ani muset dělat kompromisy při případném výběru nového routeru.
  • Mobilní bezpečnost. Antivirová ochrana Avast se přirozeně rozšiřuje i na mobilní zařízení, včetně platforem PC, Mac, Android a iOS, a zajišťuje tak bezpečí i mimo domov.
  • Rodičovská kontrola. Rodiče mohou filtrovat obsah a aplikace, ke kterým mají děti přístup, včetně různých sociálních sítí a videí. Mohou také kdykoliv pozastavit hraní her nebo připojení k internetu. Geolokační služby pak pomáhají chránit děti například tak, že umožňují nastavit upozornění na to, kdy odejdou nebo přijdou na určitá místa.
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).