Hlavní navigace

Avast za miliony dolarů koupil americké startupy a vydal prohlížeč pro Android

8. 4. 2020

Sdílet

Nové pražské sídlo Avastu Autor: Erste Group Immorent

Český Avast vydal webový prohlížeč Avast Secure Browser pro operační systém Android, doposud byl dostupný pouze pro Windows 7 až 10 a macOS. Během letošního roku by mělo dojít také na verzi pro iOS.

Mutace pro Android je výsledkem akvizice americké společnosti Emerald Cactus Ventures stojící za zabezpečených prohlížečem Tenta. Avast za společnost koncem loňského roku zaplatil 3,3 milionu dolarů, dalších 600 tisíc dolarů se vyplácí v průběhu roku a další peníze jsou k dispozici v rámci dosažení milníků a takzvaný earn-out.

Tenta měla při odkupu dle Avastu stovky tisíc uživatelů. Prohlížeč od české firmy pak registroval desítky milionů aktivních uživatelů.

Další nenápadnou akvizicí Avastu je rovněž americká firma TrackOFF, za níž v hotovosti zaplatil 13,1 milionu dolarů. TrackOFF vyvíjí nástroje na kontrolu a zabezpečení soukromí a Avast toho chce využít v rámci vlastních anti-tracking produktů.

Avast Secure Browser pro Android má v jádru „AES-256 bitové zabezpečení využívané pro pevná data prohlížeče uložená v zařízení spolu s nejnovějšími TLS/SSL kryptografickými protokoly pro přenosovou vrstvu. Abychom zajistili, že DNS žádosti uživatelů budou v bezpečí, podporuje Avast Secure Browser pro Android vícero DNS možností, např. přes TLS, DNSSEC a decentralizovanou DNS podporu.“ Dále je k dispozici VPN, PIN kód, proti sledovací prvky, zašifrované úložiště médií nebo adblock.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).