Hlavní navigace

Babiš připouští debatu o zrušení televizních poplatků pro důchodce

18. 9. 2019

Sdílet

Andrej Babiš Autor: Úřad vlády ČR

Předseda vlády Andrej Babiš by se nebránil zrušení televizních poplatků pro některé skupiny obyvatel. „Pro důchodce, zdravotně postižené, samoživitelky a další málomajetné skupiny o tom můžeme uvažovat,“ sdělil premiér serveru Parlamentní listy.

Reagoval tím na návrh prezidenta Miloše Zemana zveřejněný na stejném webu. „Uvážíme-li, že Česká televize hospodaří s rozpočtem sedmi miliard korun, zatímco konkurenční televize si na sebe musí vydělat samy, pak si myslím, že je namístě uvažovat o zrušení koncesionářských poplatků,“ uvedla hlava státu. Prezident také znovu nepřímo naznačil, že by sněmovna neměla schválit výroční zprávy ČT.

Výjimky z placení poplatků jsou v zákoně už dnes, a to ze zdravotních i ze sociálních důvodů. Platit je nemusí například nevidomí, neslyšící nebo lidé, jejichž čistý příjem za uplynulé čtvrtletí je nižší než 2,15násobek životního minima.

Úlevy pro seniory zavedli třeba ve Velké Británii, kde vláda platí televizní poplatky za obyvatele starší 75 let. Od června 2020 přejde tato povinnost na samotnou BBC, podmínky se ale změní – úleva se bude týkat jen seniorů nad 75 let s velmi nízkými příjmy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).