Hlavní navigace

Básník Kukal, který proslul tweetováním za ministerstvo kultury, hledá novou práci

28. 3. 2018

Sdílet

Petr Kukal - Křišťálová Lupa 2016

Za své vtipné tweety na účtu ministerstva kultury získal Petr Kukal v roce 2016 Křišťálovou Lupu v kategorii Obsahová inspirace. Politické obsazení rezortu se ale změnilo a básník k 23. únoru o správu twitterového účtu ministerstva přišel.

Teď se s úřadem plánuje úplně rozloučit. „Stárnoucí básník s nadváhou, co rozumí anglicky jako 12leté dítě, denně bere 5 prášků a nejradši pracuje sám, hledá práci, kde si bude moci domluvit oštření u doktora bez předchozího povolní šéfa. A kde mu ráno odpoví na pozdrav,“ píše na svém soukromém účtu.

„Nebyl jsem propuštěn a zatím jsem ani nepodal výpověď. Ale už tam nechci být. Není mi tam dobře. Nejsem tam už rád, jak říká Zdeněk Svěrák ve Vratných lahvích. Prostě si něco hledám,“ potvrdil Lupě Kukal.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2018 9:17

  Michal Breškovec

  Přesně tak, sledoval jsem ten kanál hlavně kvůli jeho trefným tweetům, kdy se nebál si solidně šťouchnout - ale takoví lidé nemají v Burešstánu na růžích ustláno.

 • 12. 4. 2018 10:51

  Ministerstvo kultury (neregistrovaný)

  Dobrý den,
  dovolte mi uvést na pravou místu nesmyslná tvrzení ve Vašem článku.
  Pan ministr Ilja Šmíd žádné změny v obhospodařování sociálních sítí Ministerstva kultury neudělal, pan Petr Kukal o správu našeho twitterového účtu nepřišel. Je stále výhradním správcem twitterového účtu Ministerstva kultury. To, že dal přednost své osobní prezentaci na svém soukromém twitterovém účtu, nijak ovlivnit nelze. Jistě chápete, že dospělého člověka nelze nutit, aby byl v práci povinně vtipný. Je zbytečné dělat z pana Kukala oběť čehosi, co neexistuje; změna stylu komunikace informací na účtu MK je pouze jeho osobním rozhodnutím.

  Simona Cigánková, vedoucí tiskového oddělení MK a tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).