Hlavní navigace

Bitcoin co do počtu za den převedených peněz pomalu dotahuje Mastercard

Sdílet

Karel Wolf 22. 11. 2018
MasterCard - platební karta Autor: Isifa

Co do převedené hodnoty vyjádřené v dolarech dotahuje Bitcoin pomalu druhou největší karetní síť. Tvrdí to alespoň server Trustnodes.

Zatímco průměrná denní hodnota transakcí Mastercard dělá 11 miliard dolarů, Bitcoin je momentálně na 8 miliardách. V ročním srovnání (ode dneška rok nazpět) to vychází na 4,4 bilionu pro Mastercard (viz jeho kvartální report) versus asi 3 biliony u BTC. Průměrná hodnota jedné transakce se momentálně u Bitcoinu pohybuje někde mezi 20 až 25 tisíci dolary, nejčastější pak okolo 300 dolarů. Vzhledem k tomu, že karetní transakce slouží primárně na „mikroplatby“, které ani jedné z daných hodnot zdaleka nedosahují, bude nicméně účel většiny těchto transakcí úplně odlišný.

Pro malé srovnání, přes druhou nejpopulárnější kryptoměnu (Ethereum) proteče za den asi jen 600 milionů dolarů. Skrze z Bitcoinu odštěpenou Bitcoin Cash před forkem v průměru procházelo dokonce jen 120 milionů, což je dokonce méně než přes Litecoin, který za 24 hodin přetransferuje v průměru 170 milionů dolarů.  

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.