Hlavní navigace

Bolt vybral v dalším investičním kole 100 milionů eur

26. 5. 2020

Sdílet

bolt koloběžky

Evropský logisticko-taxikářský startup Bolt uzavřel investiční kolo, během kterého se mu podařilo vybrat 100 milionů eur (více než 2,7 miliardy Kč). Za investicí stojí londýnský investiční fond Naya Capital Management.

Celkově se tak částka, kterou Bolt dosud od investorů získal, přehoupla přes hranici 300 milionů eur. Investici chce platforma použít pro expanzi všech produktů, které Bolt aktuálně nabízí – rozvoj přepravních služeb, řešení v oblasti mikromobility a doručování jídla na všech trzích, kde je momentálně aktivní.

„Jsme rádi, že nás podporují investoři, kteří sdílejí naši dlouhodobou vizi a kteří stejně jako my dbají na to, aby se peníze vydávaly jen za rozumné věci. Ještě víc než dříve jsem přesvědčen, že náš přístup, který staví na efektivnosti a přizpůsobení se lokálním podmínkám, je naší výhodou oproti konkurenci. Díky tomu budeme i po nynější krizi schopni nabídnout milionům cestujících dostupnou přepravu ve městech při současném garantování nejlepších výdělků pro řidiče,” prohlašuje Markus Villig, CEO a spoluzakladatel aplikace Bolt.

Firma ke dnešku působí ve více než 150 městech Evropy a Afriky. Poslední hromadně spuštěnou službou byla expanze Bolt Food, ta je nyní dostupná ve 12 zemích včetně České republiky. V Česku služba v dohledné době plánuje také zpřístupnění svých sdílených elektokoloběžek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).