Hlavní navigace

Bot Alquist z ČVUT skončil druhý v soutěži Amazonu, tým získal 100 tisíc dolarů

28. 11. 2017

Sdílet

Tým pěti studentů ČVUT (Jan Pichl, Jakub Konrád, Petr Marek, Martin Matulík a Long Hoang Nguyen) a jejich vedoucího Jana Šedivého se letos v srpnu probojoval do finále soutěže The Alexa Prize, kterou pořádá společnost Amazon. Před malou chvilkou se na konferenci re:Invent v Las Vegas vyhlašovaly výsledky.

Češi nakonec skončili druzí na světe. Jan Šedivý novinku oznámil na Twitteru. Jeho tým stojící za botem Alquist si odnáší cenu 100 tisíc dolarů.

V soutěži šlo o to vyvinout nejlepšího chatbota, který dokáže spolupracovat s chytrým zařízením Amazon Echo. Alquist v úvodním snažení porazil i technologii z Princetonu, Carnegie Mellon a dalších prestižních škol. V závěrečném finále se utkal s University of Washington a Heriot-Watt University.

O The Alexa Prize jsme více psali v předchozím textu. Jan Šedivý také o umělé inteligenci a podobně mluví v našem nedávném rozhovoru. Vývoj kolem Alquista lze sledovat na webu, další detaily třeba v tomto článku.

Češi letos uspěli také v globální soutěži Imagine Cup od Microsoftu. Projekt X.GLU získal první místo. Také X.GLU prošel eClubem ČVUT, který Šedivý vede.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).