Hlavní navigace

Brian Fargo staví konkurenci Steamu, má umožnit přeprodej her za novou kryptoměnu

Sdílet

David Slížek 18. 1. 2018
Robot Cache

Herní matador Brian Fargo (Fallout, Wasteland…) se s vývojem her chystá skončit, do důchodu ale ještě tak úplně nepůjde. Oznámil založení společnosti Robot Cache, která chce změnit způsob jejich prodeje a distribuce. Podle serveru Venturebeat vyvíjí platformu, která bude konkurovat Steamu či GOG a nabídne distributorům nový způsob prodeje jejich herních titulů.

Vydavatele her chce přilákat zejména tím, že jim nabídne 90% podíl z ceny (na rozdíl od Steamu, kde dostávají 70 %). Hráčům pak nabídne něco, co dnes není obvyklé: možnost po dohrání svou digitální kopii hry znovu prodat.

Má to fungovat následovně: hry bude na Robot Cache možné kupovat tradičně za klasické peníze. Pokud ale bude chtít hráč titul prodat, dostane za něj tokeny nové kryptoměny Iron, kterou chce Fargo založit a nabízet ji prostřednictvím tzv. ICO (Initial Coin Offering). Touto kryptoměnou pak má být možné platit za další hry, nebo ji hráči budou moci směnit za klasické peníze.

Cenu za přeprodej hry mají stanovovat vydavatelé a distributoři. Z platby za přeprodanou hru ale hráč dostane jen 25 %. O zbylé peníze se podělí Robot Cache (5 %) a vydavatel hry (70 %). Tvůrci hry tak mají poprvé dostat možnost vydělat na hře i při jejím dalším prodeji, což by je mělo přimět k tomu, aby s novinkou souhlasili.

Celý plán je dost riskantní a závisí na nevypočitatelném chování nové kryptoměny a na ochotě vydavatelů na nejistou hru přistoupit. Pokud by se ale povedl, může skutečně změnit způsob distribuce her k nepoznání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.