Hlavní navigace

Britské Nanoco zažalovalo Samsung kvůli porušeným patentům

17. 2. 2020

Sdílet

Britská společnost Nanoco, která podniká v oblasti nanotechnologií a dodává kvantové body do displejů, zažalovala u okresního soudu státu Texas jihokorejský Samsung kvůli porušení svých patentových práv.

Obě společnosti v minulosti spolupracovaly na vývoji vylepšené technologie kvantových bodů, spolupráci ale nakonec ukončily. Společnosti Nanoco nyní vadí, že Samsung následně uvedl na trh televize využívající technologii vylepšených kvantových bodů bez toho, že by si technologii u společnosti licencoval, nebo se dohodl na nějaké jiné formě kompenzace. Samsung nyní začal patentové nároky Nanoco přezkoumávat, než bude jasno, odmítl poskytovat další komentáře. 

„Byli jsme přirozeně zklamáni, když Samsung ukončil spolupráci a zahájil vlastní produkci televizorů založených na technologii kvantových bodů, aniž by uzavřel s Nanoco licenční nebo dodavatelskou dohodu,“ prohlásil ředitel společnosti Nanoco Christopher Richards.

Kvantové body představují slibnou technologii v moderních obrazovkách. Jedná se o polovodiče, jejich velká výhoda spočívá v tom, že nepotřebují barevné filtry, neboť kvantové krystaly vyzařují světlo s pevně danou vlnovou délkou a mají tak tenký energetický pás, že jde vlastně o jediný energetický stav.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).