Hlavní navigace

Brněnská Lounge TV vysílá v rozlišení Ultra HD

Sdílet

Filip Rožánek 23. 7. 2019
Lounge TV Autor: Lounge TV

První česká televizní stanice začala šířit svůj obsah ve 4K. V ultravysokém rozlišení ho nabízí brněnský hudební program Lounge TV, který vysílá teprve pár měsíců. Produkce zároveň hledá nové dodavatele klipů.

„Pokud tvoříte kvalitní videa ve 4K rozlišení a chcete je ukázat celému světu, neváhejte nás kontaktovat. Podmínky pro videa jsou: 4K rozlišení (3840×2160 50p), žádné texty nebo loga narušující obraz,“ vyzvala na svém webu stanice. Videa nemusí mít zvukovou stopu, protože Lounge TV k nim dodává vlastní hudební podkres. Tematicky by mělo jít o záběry architektury, cestování, přírody, adrenalinových sportů, jídla nebo městského života.

Lounge TV se dá naladit na internetu, v jejích vlastních mobilních aplikacích, na satelitu Hispasat 30W-5 nebo například přes službu SledováníTV.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 7. 2019 10:23

    bez přezdívky

    Hm tak super. Ten program je levnější než Tv Barrandov i když je ve 4k. Chtělo by to pořádné stanice ve 4k. Kde by byly filmy, sport, dokumenty po vzoru jiných zemí kde už 4k funguje. Nejlépe by bylo, kdyby UHD spustila ČT, ale to asi nehrozí pro příštích 30 let.